Renato Sanches wypożyczony do Premier League

0
renato sanches

Renato Sanches trafi nie do żadnej europejskiej potęgi, ale do walijskiego Swansea City. Prezes Bayernu, Karl-Heinz Rummenigge, potwierdził roczne wypożyczenie młodego Portugalczyka.

O 20-letniego Sanchesa walczyły kluby pokroju Juventusu, Milanu, Interu czy Chelsea. Władze Bawarczyków chciały jednak, żeby piłkarz poszedł na wypożyczenie do klubu, w którym będzie mógł regularnie występować. Tak duże zespoły nie mogły tego jednak zagwarantować. Ponadto każdy z nich chciał, żeby w umowie znalazła się klauzula wykupu zawodnika, ale Bayern nie zamierzał na stałe pozbywać się piłkarza, z którym wiąże wielkie nadzieje.

Chcieliśmy, by Renato Sanches przeniósł się do drużyny, w której będzie regularnie występować na wysokim poziomie i trener oprze na nim skład. Renato musi teraz otrzymywać regularne okazje do gry, czego nie miałby zagwarantowanego w naszym zespole ze względu na olbrzymia konkurencję – powiedział Rummenigge.

Sytuację wykorzystała więc Swansea. Był to dobry kierunek również ze względu na szkoleniowca. Drużyną kieruje Paul Clement, który do końca 2016 roku był asystentem trenera Bayernu, Carlo Ancelottiego. Renato Sanches na Liberty Stadium spędzi najbliższy rok. Swansea zapłaciła za to 8,5 mln euro.

Renato Sanches trafił do Bayernu w lipcu 2016 roku. Niemcy zapłacili za niego Benfice Lizbona 35 mln euro. W zeszłym sezonie zagrał w 26 meczach, jednak głównie wchodząc z ławki rezerwowych. Na boisku spędził łącznie 909 minut. Nie strzelił żadnego gola i nie miał żadnej asysty.

Poprzedni artykuł#AleTypiara – czyli typuj z Kejsi 217
Następny artykułGrzegorz Krychowiak poza PSG. Polak odbuduje się w Anglii?