Rekord transferowy RB Lipsk. Kevin Kampl na pokładzie “Byków”

0

RasenBallsport Lipsk w wielkim stylu zakończyło letnie okienko transferowe. Zawodnikiem wicemistrzów Bundesligi z sezonu 2016/2017 został Kevin Kampl.

Kilka dni temu oficjalnie potwierdzono, że Naby Keita od pierwszego lipca 2018 roku zostanie zawodnikiem Liverpoolu. W związku z tym włodarze RB Lipsk już w tym okienku transferowym chcieli zadbać o to, aby w drużynie pojawił się zawodnik, posiadający podobnie inklinację co Gwinejczyk. Ralf Rangnick i Oliver Mintzlaff skorzystali z zawodnika, który jest dobrze znany w zespołach Red Bulla.

Po pomyślnie zakończonych testach medycznych, nowym nabytkiem RasenBallsport Lipsk został Kevin Kampl. Reprezentant Słowenii na szerokie wody wypłynął w RB Salzburg, z którego Borussia Dortmund wykupiła go za 12 milionów euro. Pomocnik nie odnalazł się w Zagłębiu Ruhry i po zaledwie pół roku przeniósł się do Bayeru Leverkusen. Tam Kampl odżył i był ważnym elementem układanki w zespole “Aptekarzy”.

Kampl to jak dotychczas najdroższy zakup RB Lipsk – włodarze tego klubu na konto Bayeru Leverkusen przelali 20 milionów euro, a zawodnik złożył podpis pod czteroletnim kontraktem.

Reprezentant Słowenii zdradził, że jest podekscytowany możliwością gry dla popularnych “Byków”:

– Cieszę się, że doszło do tego transferu. Baza treningowa, jaką posiada RB Lipsk, sprzyja rozwojowi potencjału. Chcę być jeszcze lepszym zawodnikiem i potwierdzić, że wciąż mogę się rozwijać. Chciałbym podziękować ludziom w Leverkusen za dwa lata, dzięki którym nie mógłbym przenieść się do Lipska.

Poprzedni artykułAleksandar Dragović wypożyczony do Leicester City
Następny artykułKonstantinos Mitroglou przeniósł się do Olympique Marsylia