Rekord transferowy Middlesbrough. 14 milionów funtów wydane na napastnika!

0

FC Middlesbrough solidnie zbroi się na nadchodzący sezon w Championship. Włodarze tego klubu pobili rekord transferowy. Tym razem fortunę wydano na napastnika, którym jest Britt Assombalonga.

Wprawdzie klub z Middlesbrough w poprzednim sezonie spadł z Premier League, to właściciele chcą zrobić wszystko, aby okres gry poza elitą trwał jak najkrócej. Potwierdza to chociażby ostatni transfer. Popularni “Boro” w poniedziałek potwierdzili kupno bramkostrzelnego napastnika Britta Assombalonga.

24-latek urodził się w Republice Zairu, ale reprezentuje Demokratyczną Republikę Konga. Dodatkowo napastnik posiada również obywatelstwo angielskie. Assombalonga właśnie w tym kraju spędził całą dotychczasową karierę. Zawodnik jest wychowankiem FC Watford, w którym jednak nie wywalczył miejsca w pierwszym składzie.

Assombalonga z powodzeniem radził sobie na trzecim szczeblu rozgrywkowym w Anglii, na którym bronił barw takich klubów jak Southend United i Petersbourough United. 24-latek w tych zespołach zaliczył 107 meczów, w których zdobył 49 goli. Tak dobry bilans poskutkował transferem do Nottingham Forest.

Napastnik ma za sobą wyśmienity sezon na boiskach Championship – w 32 meczach strzelił 14 bramek i zanotował jedną asystę. To nie uszło uwadze Middlesbrough, które zdecydowało się pozyskać tego gracza.

Assombalonga jest bohaterem rekordu transferowego tego klubu, bowiem Middlesbrough na konto Nottingham Forest przelało 14 milionów funtów (wcześniejszy rekord to 12,7 miliona funtów zapłacone za Alfonso Alvesa). Nie zdradzono, na ile lat bramkostrzelny napastnik związał się z nowym zespołem.

Poprzedni artykułBartosz Kapustka – Znów wybrałbym Anglię
Następny artykułJacek Góralski przejdzie do mistrza Bułgarii?