Reinaldo Rueda nowym trenerem reprezentacji Chile

0
Reinaldo Rueda

Czerwcowi rywale reprezentacji Polski w końcu mają nowego trenera. Nowym menedżerem kadry narodowej Chile został Reinaldo Rueda.

Reprezentacja Polski już 23 marca rozpocznie przygotowania do najbardziej prestiżowego turnieju na świecie. Zanim podopieczni Adama Nawałki udadzą się do Rosji na mistrzostwa świata, rozegrają cztery mecze towarzyskie. Najpierw we Wrocławiu podejmiemy Nigerię, a cztery dni później w Warszawie zagramy z Koreą Południową. Te drużyny rzecz jasna mają imitować naszych grupowych rywali – Japonią i Senegal. Sztab szkoleniowy naszej kadry nie zapomniał oczywiście także o Kolumbii – przygotowaniem do tego grupowego starcia ma być mecz towarzyski właśnie z reprezentacją Chile.

Rywale, z którymi 8 czerwca zmierzymy się na INEA stadionie w Poznaniu właśnie poznali nowego menedżera. Po nieudanych eliminacjach do mundialu, gdzie Chile sensacyjnie zajęło dopiero szóstą lokatę w strefie Ameryki Południowej i nie wywalczyło awansu, z pracą pożegnał się Juan Antonio Pizzi, który znalazł już nowe, dość egzotyczne zatrudnienie i będzie pracować z reprezentacją Arabii Saudyjskiej.

Trenerem, którego zadaniem będzie przebudowa skłóconej reprezentacji, w której nie brakuje wielu afer będzie Reinaldo Rueda. 60-letni menedżer w poniedziałek rozwiązał kontrakt z brazylijskim zespołem Flamengo i zdecydował się na podjęcie wyzwania i pracę na trudnym terenie. Warto podkreślić, że Rueda wcześniej współpracował z reprezentacjami Kolumbii, Hondurasu i Ekwadoru.


Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!

baner-fortuna-gol

Poprzedni artykułKepa trafi do Realu dopiero po sezonie?
Następny artykuł#AleTypiara – czyli typuj z Kejsi 303