Real Madryt wygrywa z Romą w meczu Legend

0
raul-boniek

W meczu Legend rozgrywanym na Santiago Bernabeu Real Madryt pokonał wczoraj Romę 4:0.

Spotkanie było jednocześnie ósmą edycją meczu charytatywnego, z którego dochód w całości został przekazany dla fundacji Realu Madryt, wspierającej najbardziej potrzebujących w Afryce. Była to też kolejna okazja dla kibiców Królewskich, by uczcić fantastyczny sezon, zakończony zdobyciem dwunastego Pucharu Mistrzów i tytułem mistrzów Hiszpanii.

– Santiago Bernabeu kolejny raz zapełnia się po brzegi, aby przeżyć emocjonalne spotkanie, w którym zwycięstwo nazywane jest solidarnością. To mecz, który powinien nas zjednoczyć, stoi pod znakiem wielkoduszności. Po raz ósmy z rzędu nasz stadion jest miejscem wielkiego święta futbolu oraz sportu – mówił przed meczem prezes Realu Madryt Florentino Perez.

W spotkaniu wzięło udział wielu wspaniałych byłych zawodników obu klubów. Zagrał też prezes PZPN – Zbigniew Boniek. W barwach zespołu Legend Realu debiutował jeden z najlepszych napastników w historii futbolu – Brazylijczyk Ronaldo.

Legendy Realu Madryt – Legendy AS Roma 4:0 (2:0)

Pierwszego gola w  29. minucie meczu zdobył Fernando Morientes, który strzałem głową wykończył dośrodkowanie Roberto Carlosa.  Minęło zaledwie siedem minut i pięknego gola na 2:0 z rzutu wolnego zdobył Luis Figo. Takim też rezultatem zakończyła się pierwsza połowa.

W drugiej doszło do wielu zmian, na boisku pojawił się między innymi Raul. To nie był jednak koniec popisów Legend Realu w tym meczu.  W 60. minucie gry po raz kolejny zabłysnął Morientes, zdobywając gola na 3:0, oczywiście po strzale głową. Wynik spotkania na 4:0 w 80. minucie ustalił Edwin Congo.

Bramki: Morientes 29’, Figo 36’, Morientes 60’, Congo 80’

Legendy Realu Madryt: Illgner, Contreras, Salgado, Roberto Carlos, Pavón, Julio César, Velasco, Fernando Sanz, Karembeu, Figo, Amavisca, Víctor, Savio, Iván Pérez, Butragueño, Raúl, Alfonso, Ronaldo, Morientes, Congo.

Legendy AS Roma: Pelizzoli, Konsel, Cafú, Carboni, Cassetti, Aldair, Mangone, Tonetto, Lima, Tommasi, Perrotta, Scarchilli, Desideri, Conti, Balbo, Cappioli, Rizzitelli, Boniek.

Roma jest kolejnym wielkim klubem, który wziął udział w meczu charytatywnym organizowanym przez fundację Realu Madryt. We wcześniejszych latach na Santiago Bernabeu mogliśmy oglądać takie ekipy, jak choćby AC Milan, Bayern Monachium, Manchester United, Juventus, Inter Mediolan, Liverpool czy Ajax.

Poprzedni artykułGrzegorz Krychowiak trafi do Milanu?