Rafał Kurzawa

Rafał Kurzawa i Erik Grendel ogłosili, że po zakończeniu sezonu rozstaną się z Górnikiem Zabrze. Reprezentant Polski zamierza spróbować swoich sił za granicą.

Słynący ze świetnie wypracowanych stałych fragmentów gry lewy obrońca występuje w zespole z Zabrza od ośmiu lat, a podczas kończących się rozgrywek LOTTO Ekstraklasy zdobył 2 bramki i zanotował 17 asyst.  O tym, że 3-krotny reprezentant Polski odejdzie z Górnika mówiło się już od dawna. Początkowo wydawało się, że 25-latek pójdzie drogą Damiana Kądziora i trafi do Lecha Poznań, ale w grę wchodzą jednak tylko zagraniczne kluby.

– Osiem lat spędzonych w Górniku były dla mnie szczególnym czasem. Chciałem podziękować za to, że mogłem być częścią tak wielkiego klubu. Gra w Zabrzu była dla mnie zaszczytem, ale teraz nadszedł czas na nowe wyzwania. Chcę spróbować swoich sił za granicą. Czy mam nowy klub? Na razie skupiam się na najbliższej przyszłości, bardzo chciałbym znaleźć się w kadrze na mistrzostwa świata.

Gdzie może trafić Rafał Kurzawa? W ostatnim czasie najwięcej mówiło się o możliwych przenosinach 25-latka do jednego z klubów Serie A. Wszystko wskazuje na to, że na konkretne informacje w tej sprawie będziemy musieli poczekać do zakończenia mundialu.

Podczas konferencji prasowej z Górnikiem pożegnał się także Erik Grendel. 27-letni Słowak w tym sezonie rozegrał raptem dziewięć spotkań w LOTTO Ekstraklasie, a głównie grywał w zespole rezerw i teraz zamierza poszukać klubu, w którym będzie mógł liczyć na regularne występy.


Reprezentant Polski pożegna się z kibicami w Zabrzu już w niedzielę, kiedy to Górnik w ostatnim meczu sezonu podejmie Wisłę Kraków. Bukmacher LvBet wycenia wygraną gospodarzy na 2,20, remis na 3,70, natomiast kurs na zwycięstwo “Białej Gwiazdy” to 2,90.

Odbierz 20 PLN bez depozytu!

LvBet bonus 20 zł