Rafał Kosznik spróbuje sił w Górniku Łęczna

0

Rafał Kosznik w przyszłym sezonie będzie grał w Górniku Łęczna. Były zawodnik innego Górnika, tego z Zabrza, z nowym klubem związał się rocznym kontraktem.

Górnik Łęczna przeżywa ostatnio spory kryzys. Trenerem zespołu nie jest już Franciszek Smuda, a z drużyny po spadku z LOTTO Ekstraklasy odeszło wielu zawodników. Nowym szkoleniowcem tego zespołu został Tomasz Kafarski, którego zadaniem jest skompletowanie kadry, która będzie w stanie na dobrym poziomie rywalizować w Nice I Lidze. Jednym z piłkarzy, którzy mają pomóc w osiągnięciu tego celu jest zaprezentowany w poniedziałek Rafał Kosznik.

Jednokrotny reprezentant Polski w karierze był zawodnikiem takich klubów jak Lechia Gdańsk, GKS Bełchatów czy Górnik Zabrze, w którym ostatnio występował. Kosznik na koncie ma także zagraniczną przygodę, bowiem w 2010 roku wyjechał na Cypr, gdzie bronił barw Omonii Nikozja.

33-latek zawodnikiem Górnika Zabrze był od 2013 roku. Lewy obrońca przez dłuższy czas był ważnym punktem “Trójkolorowych”. Kosznik łącznie w koszulce Górnika rozegrał 98 meczów, w których zdobył osiem bramek, a także zanotował 13 asyst.

Teraz Kosznik spróbuje sił także w Górniku, ale tym z Łęcznej. Zawodnik do klubu z województwa lubelskiego przeszedł za darmo i podpisał roczny kontrakt. Piłkarz przyznał, że Górnik złożył mu najkonkretniejszą propozycję:

– W Górniku został szkielet zespołu. Myślę, że połączenie doświadczenia z młodzieżą może dać fajny efekt na boisku. Górnik Łęczna był najbardziej konkretny i zdecydowałem się na to, żeby pomóc mu osiągać jak najlepsze wyniki i odbudować się po spadku.

Poprzedni artykułYeray Alvarez znów trenuje. Niesamowity gest klubowych kolegów!
Następny artykułMario Gomez – W tym momencie unosisz się w powietrzu