Puchar Polski TYPY do meczu Rozwój Katowice – Górnik Zabrze

0
Puchar Polski TYPY

Dla jednych to kolejny mecz, dla drugich wielkie wydarzenie. W czwartek w Pucharze Polski Rozwój Katowice podejmować będzie Górnika Zabrze. Zapraszam więc na kolejny odcinek serii Puchar Polski TYPY. W naszym wpisie znajdziecie krótką analizę tego spotkania oraz oczywiście typy bukmacherskie!


ROZWÓJ KATOWICE

Może nie wszyscy wiedzą, ale gdyby nie zamieszanie podczas losowania, to do tego pojedynku w ogóle by nie doszło. Wedle pierwszego losowania Rozwój Katowice zagrałby z Jagiellonią Białystok, a Górnik Zabrze z Wisłą Płock. Z powodu zamieszania z kulką Miedzi Legnica całą procedurę trzeba było powtórzyć i los skojarzył te dwa śląskie kluby. Dla trzecioligowca to świetna sprawa. Czwartkowy mecz obejrzy zaledwie 970 widzów, bo taką ma pojemność ten kameralny obiekt. Można powiedzieć będzie to piękne uświetnienie 93. rocznicy powstania klubu. Rozwój został założony 27 listopada 1925 roku.

Rozwój to klub, w którym odważnie stawia się na młodych zawodników. Bardzo często w kadrze zespołu znajduje się pokaźna ilość nastolatków. Przykładem może być 15-letni Bartosz Baranowicz. Zawodnik ten jesienią zaliczył dziesięć meczów w podstawowej jedenastce, a na murawie spędził łącznie 752 minuty. Czy Rozwój ma jakiekolwiek szanse na wyeliminowanie Górnika? Niestety dla tego zespołu uważam, że nie. Myślę, że po pierwsze zabrzanie podejdą do tej rywalizacji bardzo poważnie, a po drugie gospodarze czwartkowego meczu nie znajdują się w najwyższej formie. Obecnie okupują dopiero 16. pozycję na trzecim poziomie rozgrywkowym. W pięciu ostatnich meczach zwyciężyli zaledwie raz.

LvBet bonus 20 zł

GÓRNIK ZABRZE

Jak mówi opiekun Górnika Zabrze, jego zespół podejdzie do rywalizacji z Rozwojem Katowice bardzo poważnie. Stawką jest przecież awans do ćwierćfinału Pucharu Polski. Walka o to trofeum może być nutką osłody w tych niewątpliwie nieudanych jak do tej pory dla zabrzan zmaganiach w LOTTO Ekstraklasie. Jednak cel stawiany przez Marcina Brosza jest jeden. Awans do kolejnej rundy rozgrywek Pucharu Polski.

Należy się jednak spodziewać, że Górnik nie wyjdzie pierwszym garniturem zawodników w Katowicach. Nie przez lekceważenie rywala, ale przede wszystkim dlatego, że 72 godziny później zabrzan czeka niezwykle ważne starcie z odradzającą się Miedzią Legnica.

Kilka ciepłych słów należą się kibicom Górnika. W poprzednim tygodniu wiceprezes Rozwoju Marcin Nowak zwrócił się na Twitterze z apelem:

Koszt zabezpieczenia warunków technicznych do realizacji transmisji meczu (dwie konstrukcje rusztowań plus kosz kamerowy) wynosi 3,5 tys. zł netto. Szukamy sponsora. Będziemy wdzięczni za wsparcie. Nieoczekiwanie skontaktowali się z nim kibice Górnika. – Zadeklarowali, że pokryją połowę kosztów. Dla większości osób to zaskakująca informacja. Ja to jednak trochę inaczej odbieram, bo poznałem ludzi ze stowarzyszenia kibiców Górnika i to naprawdę pomocne osoby. Jestem im bardzo wdzięczny! – mówi Marcin Nowak.

PUCHAR POLSKI TYPY

Wynik do przerwy/wynik końcowy: Górnik Zabrze/Górnik Zabrze @ 2.02 –  To, że Górnik jest zdecydowanym faworytem starcia z Rozwojem nie podlega żadnej dyskusji. W Katowicach spotkają się dwa kluby, w których odważnie stawia się na młodych. Moim zdaniem mój typ ma szanse wejść głownie dlatego, że zabrzanie nie będą mieli na co czekać i będą zapewne chcieli uspokoić mecz bardzo szybko. Jeśli 72 godziny później rozgrywa się mecz z Miedzią, to trzeba brzydko mówiąc jak najszybciej załatwić sprawę. Myślę, że zawodników Górnika stać na to, by prowadzić już po pierwszej połowie i dowieźć ten wynik do końca spotkania. To, że goście podejdą do meczu całkiem serio nie podlega żadnej wątpliwości. Poza tym trener Brosz na konferencji prasowej wspominał, że kilka dni temu z rozgrywkami pożegnała się Wisła Płock, która odpadła z pierwszoligową Puszczą Niepołomice. Moją propozycję na ten mecz bukmacher LvBet wycenia na 2.02.

Pamiętajcie, że Puchar Polski TYPY, czy inne odcinki naszych serii to tylko propozycje, nasze spostrzeżenia dla Was.

Nie zapomnijcie obserwować naszego profilu na Facebooku, a także dołączyć do naszej bukmacherskiej grupy, gdzie wrzucamy wszystkie typy, znajdziecie tam kolejne odcinki serii Ekstraklasa TYPY, Puchar Polski TYPY, Puchar Włoch TYPY, Serie A TYPY, Ligue 1 TYPY, La Liga TYPY, Bundesliga TYPY i innych.


BONUS 100% DO 1000 PLN

LVbet bonus

  1. Zarejestruj konto na LVbet za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Dokonaj depozytu minimum 100 PLN.
  3. Odbierz równowartość nawet 1000 PLN.
  4. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Poprzedni artykułReal Madryt doszedł do porozumienia z Edenem Hazardem?
Następny artykułPuchar Króla TYPY do meczu Real Madryt – Melilla