Puchar Niemiec w rękach Borussii Dortmund

0
Pierre-Emerick Aubameyang

Borussia Dortmund pokonała w finale Pucharu Niemiec Eintracht Frankfurt 2:1 i tym samym uratowała niespecjalnie udany sezon. Asystę zaliczył Łukasz Piszczek, a pożegnalnego gola zdobył król strzelców Bundesligi Pierre-Emerick Aubameyang.

W finale na stadionie olimpijskim w Berlinie obie drużyny miały coś do udowodnienia. Borussia po przegranej walce o mistrzostwo i porażce w Lidze Mistrzów już w ćwierćfinale chciała otrzeć łzy, a dla Eintrachtu zdobycie Pucharu Niemiec było przepustką do europejskich pucharów.

Mecz zaczął się bardzo dobrze dla podopiecznych Thomasa Tuchela. Łukasz Piszczek w swoim stylu popędził prawą stroną boiska i podał do Ousmane Dembele. 20-letni Francuz w polu karnym z łatwością minął Jesusa Vallejo i strzelił nad rękami interweniującego bramkarza.

Bramka ta podziałała na Eintracht jak płachta na byka. Pachniało golem wyrównującym, który padł w 29. minucie. Ante Rebić znalazł się w sytuacji sam na sam z broniącym bramki Borussii Romanem Burkim i wyrównał wynik meczu.

W drugiej połowie obie drużyny walczyły o zmianę rezultatu, ale to Borussia miała więcej sił… i Pierre-Emericka Aubameyanga, któremu bardzo zależało na tym, żeby odpowiednio pożegnać się z kibicami. Ta sztuka udała mu się w 67. minucie, kiedy “podcinką” w sam środek bramki wykorzystał rzut karny. Wynik do końca meczu już się nie zmienił i to Borussia mogła cieszyć się z pierwszego – i ostatniego – trofeum w zakończonym sezonie.

????Jest ??? ???? Jaa???

A post shared by Łukasz Piszczek Official (@lukaszpiszczek_lp26) on

Dla Łukasza Piszczka był to drugi triumf w Pucharze Niemiec, dzięki czemu stał się czwartym Polakiem, który tego dokonał. Wcześniej trofeum to dwukrotnie zdobywali Tomasz Wałdoch, Tomasz Hajto i Robert Lewandowski.

Eintracht Frankfurt – Borussia Dortmund 1:2 (1:1)

0:1 – Ousmane Dembele 8′
1:1 – Ante Rebić 29′
1:2 – Pierre-Emerick Aubameyang (k.) 67′

Składy:

Eintracht Frankfurt: Lukas Hradecky – Timothy Chandler (72′ Alexander Meier), Michael Hector, David Abraham, Jesus Vallejo, Bastian Oczipka, Slobodan Medojević (56′ Taleb Tawatha), Mijat Gacinović, Marco Fabian (79′ Danny Blum), Ante Rebić, Haris Seferović

Borussia Dortmund: Roman Burki – Łukasz Piszczek, Matthias Ginter, Sokratis Papastathopoulos, Marc Bartra (76′ Erik Durm), Marcel Schmelzer (46′ Gonzalo Castro), Raphael Guerreiro, Shinji Kagawa, Ousmane Dembele, Marco Reus (46′ Christian Pulisić), Pierre-Emerick Aubameyang

Żółte kartki: Gacinović, Hradecky, Abraham, Rebić (Eintracht) oraz Dembele (Borussia)

Sędzia: Deniz Aytekin

Poprzedni artykułArsenal triumfatorem FA Cup!