Puchar Króla – Barcelona i Sevilla zagrają w finale

0
puchar króla gol coutinho

Barcelona pewnie pokonała Valencię i zameldowała się w finale Pucharu Króla, w którym od środy czekała Sevilla. Pierwszą bramkę dla Dumy Katalonii zdobył Philippe Coutinho, a będący ostatnio w świetnej formie Luis Suarez popisał się dwoma asystami.

W pierwszym meczu na Camp Nou Barcelona wygrała skromnie 1:0, dlatego Valencia mogła mieć nadzieje na awans wywalczony w drugim spotkaniu. Mecz od początku był bardzo ciekawy i obfitował w sytuacje bramkowe.

W 9. minucie Leo Messi dobrze uderzył z rzutu wolnego, ale Jaume wypiąstkował piłkę.

Z kolei w 14. minucie gospodarze mieli szansę na objęcie prowadzenia, ale piłka po strzale Rodrigo trafiła w poprzeczkę. Rodrigo i Simone Zaza stale nękali obrońców gości i stwarzali największe zagrożenie pod bramką Jaspera Cillessena.

Do przerwy kibice nie zobaczyli jednak goli. Barcelona atakowała, Valencia kontratakowała, ale nie było tego efektów bramkowych.

W przerwie boisko opuścił Andre Gomez, a na jego miejscu pojawił się Philippe Coutinho. I to właśnie Brazylijczyk otworzył wynik spotkania i zdobył swoją pierwszą bramkę dla Blaugrany! Luis Suarez zakręcił jednym obrońcą, zagrał na drugą stronę pola karnego, a tam wślizgiem Coutinho umieścił piłkę w długim rogu bramki.

Gol ten zupełnie podciął skrzydła Valencii, która w jednej chwili zupełnie straciła nadzieje na awans.

W 82. minucie ponownie z dobrej strony pokazał się Suarez. Urugwajczyk wykorzystał błąd obrony gospodarzy, przejął piłkę na ich połowie i dograł do biegnącego środkiem Ivana Rakiticia. Chorwat zaraz po minięciu linii pola karnego uderzył na bramkę i podwyższył na 0:2.

Barcelona wygrała więc w dwumeczu 3:0 i w finale Pucharu Króla zagra z Sevillą.

Puchar Króla – drugie mecze półfinałowe:

Sevilla – Leganes 2:0 (1:0)
(Correa 15′, Vazquez 89′)

Valencia – Barcelona 0:2 (0:0)
(Coutinho 49′, Rakitić 82′)

Kolejny ligowy mecz Barcelona rozegra na Camp Nou z Getafe. Spotkanie odbędzie się w niedzielę, 11 lutego. Zdecydowanymi faworytami są oczywiście gospodarze. LV Bet na ich wygraną oferuje kurs 1.13. Remis wyceniany jest na 9.00, a zwycięstwo gości na 21.00. Jeżeli uważacie, że Philippe Coutinho strzeli gola, to kurs na to zdarzenie wynosi 2.30.

Zarejestruj konto na LVbet za pośrednictwem Gol.pl!