Puchar Francji – PSG ponownie górą w meczu z Marsylią

0
puchar francji

Mimo braku kontuzjowanego Neymara i kilku innych zawodników z podstawowego składu, PSG nie miało problemów, by po raz drugi w ciągu kilku dni ograć Marsylię. Dzisiejsze zwycięstwo dało im awans do półfinału Pucharu Francji.

Od pierwszych minut Steve Mandanda miał na Parc des Princes ręce pełne roboty. Obie drużyny narzuciły szybkie tempo, ale to PSG zdecydowanie groźniej i częściej atakowało. Próbował Yuri Berchiche, straszyli też Edinson Cavani i Kylian Mbappe.

Po kilku próbach gospodarzy swoje okazje mieli też goście, ale dobrze spisywała się obrona Paryżan. Największe zagrożenie sprawiał pod ich bramką Florian Thauvin, ale bez efektów bramkowych.

Wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bez goli, ale w doliczonym już czasie gry Mandandę precyzyjnym strzałem zza pola karnego zaskoczył Angel Di Maria.

Na drugą połowę nie wybiegł już Mbappe – jego miejsce zajął Javier Pastore. Już trzy minuty po wznowieniu gry było 2:0 dla PSG! Kolejnego gola zdobył Di Maria, który wykorzystał złe wybicie Aymena Abdennoura.

Gospodarze cały czas atakowali i kolejna bramka wisiała w powietrzu. Sam Di Maria miał jeszcze kilka dobrych okazji, żeby skompletować hat-tricka.

I chociaż gospodarze mieli mały problem z celownikami, a Mandanda dwoił się i troił w bramce, to przed końcem meczu goście i tak stracili jeszcze kolejnego gola. Tym razem na listę strzelców wpisał się Cavani, który zakończył bardzo ładną akcję całego zespołu. Była to druga asysta Juliana Draxlera w tym spotkaniu.

Ten gol zakończył mecz. Ostatnie 10 minut obie drużyny czekały już na końcowy gwizdek. Wynik już się nie zmienił i to PSG awansowało do kolejnej rundy.