Puchar Francji – Marsylia gromi, koncert Di Marii

0
puchar francji angel di maria

Marsylia rozgromiła swojego drugoligowego rywala, a PSG zdecydowanie mniej widowiskowo, ale też pewnie awansowało do ćwierćfinału Pucharu Francji. Prawdziwy koncert dał Angel Di Maria, który zdobył trzy bramki i miał spory udział przy czwartym trafieniu swojej drużyny.

Drugoligowe Auxerre na własnym stadionie poległo 0:3 z trzecioligowym Les Herbiers i odpadło z rozgrywek na poziomie 1/8 finału. Gospodarzom nie udało się strzelić bramki nawet z rzutu karnego.

Marsylia nie miała najmniejszych problemów z Bourg Perinnas, drużyną z dołu tabeli Ligue 2. Goście urządzili sobie prawdziwy festiwal strzelecki. Już w 9. minucie wynik otworzył Luiz Gustavo, a trzy minuty później na 0:2 podwyższył Dimitri Payet. Następnie po trzy gole zdobyli Lucas Ocampos i Konstantinos Mitroglou. Wynik na 0:9 ustalił Clinton N'Jie, który wykorzystał rzut karny w 89. minucie meczu.

PSG zmierzyło się na wyjeździe z drugoligowym Sochaux. I już od pierwszej minuty gospodarze musieli odrabiać straty, ponieważ goście wyprowadzili szybką kontrę, którą strzałem głową wykończył Angel Di Maria.

Nie mając nic do stracenia Sochaux zaczęło grać nieco odważniej, gdy po kilku minutach wyszło z szoku. I w 13. minucie było już 1:1. Beznadziejnie w obronie zachowali się Paryżanie. Mickael Alphonse stracił, ale zaraz też odzyskał piłkę w polu karnym, a tę Florian Martin uderzył mocno przy słupku.

W 28. minucie na bramkę popędził Di Maria, zagrał na lewe skrzydło do Layvina Kurzawy, a ten zagrał po ziemi do środka. Piłki nie przeciął bramkarz i obrońca gospodarzy, ale zdążył do niej Edinson Cavani, który dał gościom prowadzenie.

Do przerwy wynik już się nie zmienił, chociaż blisko kolejnego gola było PSG. Strzał Thiago Silvy wylądował jednak na poprzeczce.

Po przerwie dwa kolejne trafienia dołożył Di Maria kompletując tym samym hat-tricka. W ostatniej minucie meczu Kevin Trapp, bramkarz gości, otrzymał czerwoną kartkę za faul. Ostatecznie PSG wygrało 4:1 i awansowało do ćwierćfinału Pucharu Francji.

Wtorkowe mecze Pucharu Francji:

Auxerre – Les Herbiers 0:3 (0:1)
(Rocheteau 45'+1, Gboho 64′, Flochon 79′)

Bourg Peronnas – Marsylia 0:9 (0:5)
(Luiz Gustavo 9′, Payet 12′, Ocampos 16′, 48′, 71′, Mitroglou 20′, 40′, 81′, N'Jie 89′)

Sochaux – PSG 1:4 (1:2)
(Martin 13′ – Di Maria 1′, 58′, 62′, Cavani 28′)

Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!

baner-fortuna-gol

Poprzedni artykułPorady do Fantasy Premier League przed 27. kolejką – nowi zawodnicy
Następny artykułPaweł Olkowski trafi do Legii?