Puchar Anglii – pewny awans Swansea, hat-trick Llorente

0
Fernando Llorente

Znamy wszystkie pary ćwierćfinałów Pucharu Anglii. W spotkaniach dogrywkowych Swansea pewnie pokonała Huddersfield, a Tottehnam po świetnym meczu Fernando Llorente rozbił Rochdale.

Po losowaniu 1/4 finału par Pucharu Anglii wciąż nie poznaliśmy dwóch drużyn, które powalczą o awans do półfinału rozgrywek. W pierwszym meczu dogrywkowym spotkali się dwaj przedstawiciele Premier League – Swansea City oraz Huddersfield Town. “Łabędzie” pod wodzą Carlosa Carvalhala w końcu zaczęły grać na miarę swoich możliwości, co udowodniły w tym starciu. W 55 minucie gry Jordan Ayew dobił przepiękny strzał jednego z kolegów, po którym piłka odbiła się od obu słupków bramki, a 9 minut przed końcem regulaminowego czasu gry Nathan Dyer ustalił wynik meczu. Tym samym zespół Łukasza Fabiańskiego mógł w spokoju czekać na ogłoszenie swojego ćwierćfinałowego rywala.

W drugim meczu dogrywkowym Tottenham mierzył się z Rochdale. Wicemistrzowie Anglii sensacyjnie nie zdołali wygrać na boisku czwartoligowca, ale przed własną publicznością nie dali już niżej notowanym rywalom żadnych szans. Wynik meczu otworzył Son Hueng-Min, ale to nie on został bohaterem tego starcia. Kibicom “Spurs” o sobie przypomniał Fernando Llorente, który w ciągu raptem 12 minut skompletował hat-tricka. Podopieczni Mauricio Pochettino wygrali 6:1 i w następnej rundzie Pucharu Anglii zagrają właśnie ze Swansea.

Przypomnijmy, że w pozostałych starciach 1/4 finału Manchester United zagra z Brighton, Leicester City podejmie Chelsea, a Wigan zmierzy się z Southampton. Mecze tej fazy rozgrywek FA Cup odbędą się 17 i 18 marca.

Swansea City – Huddersfield Town 2:0 (0:0)

Poprzedni artykułNeymar przejdzie operację stopy
Następny artykułPuchar Włoch – Juventus zagra o czwarty tytuł z rzędu, rzuty karne dla Milanu