PSG z Superpucharem Francji, świetny Dani Alves

0
dani-alves-psg

Superpuchar kraju to znak, że lada moment wystartują zmagania ligowe. W sobotę o to trofeum walczyły zespoły mistrza Francji – Monaco i zdobywców pucharu kraju – ekipa PSG. Nadchodzący sezon ma być wielkim pokazem siły paryżan. Chcą oni zmazać plamę, jaką była utrata tytułu najlepszego zespołu we Francji na rzecz zespołu Leonardo Jardima.

Od początku spotkania kibice zgromadzeni na stadionie w marokańskim Tangerze byli świadkami bardzo dobrego widowiska. Obie strony grały z rozmachem, odważnie. Oglądaliśmy głównie akcje skrzydłami, ale żaden z zespołów nie potrafił odnaleźć drogi do bramki rywala.

W 30. minucie doskonałą kontrę przeprowadzili mistrzowie Francji. Youri Tielemans świetnie wypuścił Djibrila Sidibe, a ten spokojnie pokonał Alphonse'a Areolę. Bardzo dobrze obroną swojego zespołu kierował Kamil Glik. Do przerwy 1:0.

Druga odsłona meczu to Dani Alves show. W 51. minucie Paris Saint Germain dzięki niemu doprowadziło do wyrównania. Faul przed polem karnym Sidibe, za który sędzia podyktował rzut wolny. Do piłki podszedł wspomniany Brazylijczyk i pięknym, soczystym strzałem pokonał Danijela Subasicia.

Dwanaście minut później było już 2:1 dla wicemistrzów Francji. Znów w roli głównej Alves. Były gracz Juventusu popisał się doskonałym dośrodkowaniem, wprost na głowę Adriena Rabiot.

W drugiej połowie paryżanie byli stroną zdecydowanie lepszą. Ekipie Monaco natomiast brakowało chyba pomysłu na grę. Wynik do końca spotkania się nie zmienił i po raz piąty z rzędu Superpuchar Francji powędrował do kolekcji PSG. Graczem meczu wybrany Dani Alves. Prawy obrońca do prawdziwy kolekcjoner trofeów. Sobotni puchar był jego 35. w karierze!

Zapowiada się niezwykle ciekawy sezon nad Sekwaną.

psg-superpuchar-francji

Monaco – PSG 1:2 (1:0)

1:0 – Djibril Sidibe 30′
1:1 – Dani Alves 51′
1:2 – Adrien Rabiot 63′

Monaco: Danijel Subasić – Djibril Sidibe (77′ Allan Saint-Maximin), Kamil Glik, Jemerson, Terence Kongolo (66′ Rony Lopes) – Almamy Toure, Fabinho, Youri Tielemans, Thomas Lemar – Radamel Falcao, Kylian Mbappe (71′ Guido Carillo)

PSG: Alphonse Areola – Thomas Meunier, Marquinhos, Thiago Silva, Layvin Kurzawa – Marco Verratti (90′ Christopher Nkunku), Thiago Motta (71′ Blaise Matuidi), Adrien Rabiot – Dani Alves, Edinson Cavani, Javier Pastore (86′ Goncalo Guedes)

Żółte kartki: Sidibe, Glik, Fabinho (Monaco) oraz Verratti (PSG)

Sędzia: Noureddine El Jaafari (Maroko)

Poprzedni artykułInter Mediolan lepszy od Chelsea, piękny gol samobójczy Kondogbi