Przemysław Bargiel został piłkarzem Milanu

0
Przemysław Bargiel

Utalentowany 17-latek podpisał kontrakt z zespołem “Rossonerich”. Przemysław Bargiel trafił do Włoch z Ruchu Chorzów.

Młody pomocnik znajdował się na celowniku kilku europejskich gigantów od dłuższego czasu. W ubiegłym roku Bargiel trafił na treningi do Interu Mediolan, na które zaprosił go Massimiliano Mirabelli, ówczesny dyrektor klubu. Włoch później przeniósł się do klubu zza miedzy, ale o Polaku nie zapomniał.

Wychowanek Ruchu Chorzów przygodę z poważną piłką zaczynał w Centralnej Lidze Juniorów. Później, w wieku raptem 16 lat i 34 dni, zadebiutował w pierwszej drużynie “Niebieskich”. W sezonie 2015/16 zagrał w Ekstraklasie przeciwko Cracovii. Od tego czasu Bargiel w najwyższej klasie rozgrywkowej uzbierał sześć występów.

Trudna decyzja włodarzy

Ostatecznie Milan zapłacił za perspektywicznego zawodnika około 350 tysięcy euro. Ta kwota może wzrosnąć jeszcze o 150 tysięcy, jeżeli aktywowane zostaną wszystkie bonusy zawarte w kontrakcie piłkarza.

Bargiel to wielki talent, który potrzebuje odpowiednich warunków do rozwoju swojego potencjału. Pod okiem fachowców, jakich z całą pewnością spotka w Milanie, będzie to dużo łatwiejsze niż w Ruchu. W trakcie walki w spotkaniach I ligi na boisku częściej decydować będzie siła fizyczna, a nie technika czy finezja. Przenosiny Przemysława do Włoch przyniosą Ruchowi nie tylko korzyść finansową. To zaowocuje także umową między naszymi akademiami piłkarskimi. Jesteśmy przekonani, że będziemy czerpać z tego wiele korzyści. Decyzja o sprzedaży Bargiela nie była łatwa, ale biorąc pod uwagę jego przyszłość, aspekt finansowy transakcji i umowę między akademiami, zarząd klubu podjął decyzję o podpisaniu umowy transferu – powiedział prezes Ruchu Chorzów, Janusz Paterman.

Poprzedni artykuł#AleTypiara – czyli typuj z Kejsi 190
Następny artykułKurt Zouma zostanie wypożyczony?