Problemy kadrowe i finansowe Śląska Wrocław. “Nie stać nas na wzmocnienia”

0
sląsk-wrocław

Śląsk Wrocław w letnim okienku transferowym dokonał wiele wzmocnień, które miały pomóc drużynie w zakończeniu sezonu LOTTO Ekstraklasy w grupie mistrzowskiej. Tymczasem wielu zawodników jest kontuzjowanych, przez co pojawiła się konieczność pozyskania nowego obrońcy. Prezes Śląska Wrocław jednak wprost przyznaje, że go na to nie stać.

Problemy kadrowe Śląska Wrocław rozpoczęły się już kilka kolejek temu – sytuacja była na tyle zła, że trener Jan Urban musiał korzystać z zawodników, którzy na co dzień występują w czwartoligowych rezerwach. Brak piłkarzy przekłada się na złe wyniki – Śląsk Wrocław pozostaje jedyną drużyną w lidze, która wciąż nie wygrała meczu na wyjeździe.

Niezadowolony z mającej miejsce sytuacji jest prezes Śląska, Michał Bobowiec. Według niego transfery, których dokonano w letnim okienku miały dać pożądane efekty, dzięki którym po zakończeniu sezonu miały się pojawić pieniądze na potencjalne wzmocnienia:

– Inwestowaliśmy latem w nowych zawodników z myślą, że na koniec sezonu wystarczy to może nawet na piąte miejsce w tabeli, co się będzie wiązać z określonymi przychodami na przykład ze sprzedaży praw telewizyjnych. Skończyłem studia ekonomiczne, potrafię liczyć.

Poza tym, że wrocławianie na wyjeździe nie wygrali jeszcze ani jednego meczu, to w trzech ostatnich takich spotkaniach stracili aż 10 bramek. Bobowiec zdaje sobie sprawę z powagi problemy, ale wprost przyznaje, że klubu nie stać na pozyskanie nowego obrońcy:

–  Trudno się pogodzić z tymi statystykami. Zakładanie, że wszystko uda się naprawić kolejnymi sprowadzonymi piłkarzami w naszym przypadku jest zbyt kosztowną metodą. Nie stać nas. Wierzę, że poradzimy sobie w obecnym składzie przy wsparciu utalentowanych młodych piłkarzy, których w naszym klubie nie brakuje.

Śląsk Wrocław o kolejne ligowe punkty powalczy dziewiątego listopada, kiedy to na własnym stadionie podejmie Piast Gliwice. Fortuna na wygraną podopiecznych Urbana oferuje kurs @ 2.


BONUS 100% DO 1000 PLN

LV Bet - nawet 1.000 złotych bonusu

  1. Zarejestruj konto na LVbet za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Dokonaj depozytu minimum 100 PLN
  3. Odbierz równowartość nawet 1000 PLN
  4. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Poprzedni artykułCarlo Ancelotti odrzucił ofertę prowadzenia reprezentacji Włoch. “Wolę inny tryb pracy”
Następny artykułJupp Heynckes wbił szpilkę Carlo Ancelottiemu. “Lewandowski powinien mieć zmiennika, a on go nie chciał”