Premier League jednak będzie miała VAR? Ruszają testy!

0
var

Dziennikarze portalu “Sky Sports” poinformowali, że w trwającym sezonie Premier League rozpocznie się faza testów systemu Video Assistant Referee.

Premier League jest ostatnią z pięciu największych europejskich lig, w której sędziowie nie mogą korzystać z systemu Video Assistant Referee, w skrócie VAR. Anglicy długo opierali się wprowadzeniu do futbolu pomocnej arbitrom technologii, ale zdaniem dziennikarzy “Sky Sports” ten czas minął. System powtórek wideo ma zostać bowiem wypróbowany w piętnastu meczach tego sezonu.

Pierwsze testy technologii VAR w Premier League odbędą się już po wrześniowej przerwie reprezentacyjnej. Podczas pięciu spotkań rozegranych w sobotę 15 września o godzinie 16:00 sędziowie VAR nie będą mieli łączności z arbitrami biegającymi po murawie, ale sprawdzą, czy są w stanie obsługiwać tyle spotkań jednocześnie z centrum VAR w Stockley Park, w pobliżu Heathrow. Ten typ sprawdzenia systemu jest nazywany testem w trybie offline.

Władze ligi angielskiej mają być przekonane, że system wideo trzeba wprowadzać powoli, by arbitrowie mieli czas na zapoznanie się z jego specyfiką. Przypomnijmy, że technologia Video Assistant Referee była już testowana podczas meczów Carabao Cup oraz Pucharu Anglii. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, definitywne wprowadzenie systemu powtórek może mieć miejsce już na początku przyszłego sezonu.


BONUS 100% DO 1000 PLN

LVbet bonus

  1. Zarejestruj konto na LVbet za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Dokonaj depozytu minimum 100 PLN.
  3. Odbierz równowartość nawet 1000 PLN.
  4. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Poprzedni artykułKamil Grosicki – To byłoby spełnienie moich marzeń
Następny artykułNajgorsze letnie transfery w Premier League