Premier League – Fabiański i spółka znowu to zrobili!

0
premier league 30.01

Swansea Łukasza Fabiańskiego wygrała drugi mecz z rzędu. I to z nie byle kim – tydzień temu ich ofiarą padł Liverpool, a teraz Arsenal. Piłkarze Jurgena Kloppa tym razem nie sprawili niemiłej niespodzianki kibicom i pewnie wygrali z Huddersfield.

Osiem dni temu Swansea pokonało na własnym stadionie Liverpool, a teraz podejmowało kolejną drużynę z pierwszej szóstki tabeli Premier League – Arsenal. Kanonierzy po trzech meczach bez porażki w końcu wygrali w ostatniej kolejce, a teraz mieli nadzieje na kolejny komplet punktów.

Piłkarze Arsene'a Wengera mieli przewagę posiadania piłki, ale gospodarze postawili im twarde warunki. Prowadzenie objęli jednak goście. W 33. minucie Mesut Ozil świetnie wypatrzył Nacho Monreala, który wbiegł w pole karne i zamienił podanie Niemca na bramkę.

Minutę później było już jednak 1:1. Ładnym podaniem w uliczkę popisał się Alfie Mawson, a Sam Clucas pokonał Petra Cecha.

W 61. minucie stało się coś niezrozumiałego. Shkodran Mustafi pod naciskiem rywala podał do Cecha, a ten nie trafił czysto w piłkę. Dopadł do niej Jordan Ayew i dał prowadzenie gospodarzom! Minutę wcześniej po raz pierwszy w koszulce Arsenalu na murawie pojawił się Henrich Mychitarian.

Arsenal utrzymywał się przy piłce, ale grał bez ładu i składu. Łukasz Fabiański nie miał wiele do roboty, a gdy już trzeba było interweniować, to robił to pewnie.

W 86. minucie padł gol… ale ponownie dla gospodarzy. Błąd popełnił Monreal, który chcąc wybić piłkę nie trafił w nią. Akcję Swansea zakończył Clucas i ustalił wynik na 3:1. Drużyna Fabiańskiego odbiła się od dna wygrywając dwa mecze z rzędu z zespołami z pierwszej szóstki Premier League!

Piłkarze i kibice Liverpoolu przeżywali ostatnio prawdziwy rollercoaster emocji. Najpierw wygrana ze zdecydowanym liderem Premier League, Manchesterem City, a potem porażka z zamykającą tabelę Swansea. W meczu z Huddersfield wszystko miało wrócić do normalności.

W 26. minucie prowadzenie drużynie Jurgena Kloppa dał Emre Can, który popisał się pięknym strzałem z dystansu, a przed przerwą na 2:0 podwyższył Roberto Firmino. Brazylijczyk wpadł w pole karne i pozwolił wszystkim myśleć, że będzie zgrywał do środka, a jednak ku zaskoczeniu wszystkich zdecydował się na strzał z bardzo ostrego kąta i umieścił piłkę w bramce.

W 77. minucie Mohamed Salah wykorzystał rzut karny i podwyższył wynik na 3:0. Więcej goli już w tym meczu nie padło i przynajmniej do jutra Liverpool zrównał się z punktami z Chelsea Londyn.