Premier League – Brighton lepsze w pojedynku beniaminków

0
Tomer Hemed

W spotkaniu Brighton z Newcastle nie brakowało emocji i dobrych bramkowych okazji. Bramkę na wagę zwycięstwa gospodarzy zdobył Tomer Hemed.

Spotkanie dwóch beniaminków toczyło się w bardzo szybkim tempie i trzeba przyznać, że był to dość przyjemny pojedynek do oglądania. Już po trzech minutach gry Isaac Hayden oddał groźny strzał z krawędzi pola karnego, ale Mathew Ryan zdołał skutecznie interweniować.

Dziesięć minut później przed najlepszą szansą pierwszej połowy stanął znajdujący się w wybornej formie Pascal Gross. Po zamieszaniu w polu karnym piłka trafiła do Niemca, a po potężnym uderzeniu z woleja gości przypadkowo uratował pomocnik Brighton, Anthony Knockaert.

Newcastle odpowiedziała świetną okazją, przed którą stanął Joselu. Wychowanek Realu Madryt dopadł do bezpańskiej piłki, ale w dość prostej sytuacji nie zdołał trafić w światło bramki. Piłka przeleciała tuż obok słupka, a kibice znajdujący się na stadionie Brighton mogli odetchnąć z ulgą.

W końcówce pierwszej połowy piłkarze obu zespołów ewidentnie potrzebowali chwili wytchnienia i szaleńcze ataki zamieniły się w powolny atak pozycyjny. Ten nie przyniósł dobrych okazji bramkowych i przed przerwą nie oglądaliśmy bramek.

Po zmianie stron gospodarze od razu ruszyli do ataku i za wszelką cenę chcieli wyjść na prowadzenie. To udało się już po sześciu minutach gry, a do bramki rywali trafił Tomer Hemed. Dobrym dośrodkowaniem z rzutu wolnego popisał się Gross, piłkę głową zgrywał Stephens, a Izraelczyk potężnym uderzeniem pokonał Elliota.

Kilka minut później powinno być już 2:0 dla Brighton. Po świetnym zgraniu piłki w pole karne przez wyróżniającego się Bruno strzał z bardzo trudnej pozycji zdołał oddać Solomon March, ale fantastyczna, intuicyjna interwencja Roba Elliota uratowała “Sroki”.

W ostatnich minutach podopieczni Rafy Beniteza ruszyli do ataku, a najbardziej aktywni byli piłkarze, którzy pojawili się na murawie w drugiej części gry. Na strzały decydowali się zarówno Shelvey, jak i Gayle, ale golkiper Brighton nie mógł mieć problemów ze skuteczną interwencją. Tym samym podopieczni trenera Hughtona notują drugie zwycięstwo w historii Premier League.

Brighton – Newcastle United 1:0 (0:0)

1:0 Tomer Hemed 51′