Pożegnalny list Ronaldinho

0
ronaldinho-pożegnanie

We wtorek definitywne zakończenie kariery piłkarskiej ogłosił Ronaldinho. Od dłuższego czasu wiadomo było, że decyzja ta jest kwestią czasu. Brazylijczyk postanowił zrobić do oficjalnie i pożegnał się z kibicami piłki nożnej na świecie. Z całego świata płynęły ciepłe słowa i podziękowania dla tego wyjątkowego, magicznego gracza.

Ronaldinho za pośrednictwem mediów społecznościowych postanowił podziękować wszystkim. Brazylijczyk opublikował pożegnalny, bardzo uczuciowy list, z którego treścią możecie zapoznać się poniżej.

Dziękuję Ci Boże za życie, które mi dałeś, za rodzinę, przyjaciół i mój pierwszy zawód. Po prawie trzech dekadach poświęcania się futbolowi, żegnam się z moim największym, spełnionym marzeniem. Przez 20 lat profesjonalnej kariery i 10 lat szkoły właśnie to kochałem najbardziej. Intensywnie przeżywałem marzenie dziecka, każdą chwilę, podróże, zwycięstwa, porażki, drogę do szatni, wejście na boisko, buty, w których grałem, dobre i zmarnowane piłki, otrzymane nagrody, gwiazdy, z którymi grałem i które podziwiałem, a także te, które znam tylko z Playstation, ale podziwiam do dziś. Wszystko było niesamowite…

Znacie mnie, wiecie, że jestem nieśmiały i nie lubię dużo mówić, ale muszę powiedzieć z głębi serca, że jestem bardzo wdzięczny za pomoc wszystkich: trenerów, fizjoterapeutów, zarządów oraz ich członków, kibiców moich drużyn oraz tych przeciwnych, kierowcom autobusów, chłopców podających piłki, sędziów i prasy. Razem napisaliśmy tę historię, bez was nie było to możliwe.

W marcu ogłoszę, jak przebiegać będzie moje pożegnanie z futbolem oraz czym zajmę się w przyszłości. Na razie chciałbym wyrazić swoją wdzięczność. Dziękuję kolegom za zwycięstwa!!! Dziękuję za wszystkie wiadomości i wsparcie! Ściskam was mocno, byłem bardzo szczęśliwy, czyniąc z piłki nożnej mój zawód i życie.

Obrigado Sr. meu Deus, por esta vida que me deste, família, amigos e minha primeira profissão!!! Após quase três décadas…

Publié par Ronaldinho Gaúcho sur mercredi 17 Janvier 2018


Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!

baner-fortuna-gol

Poprzedni artykułNowy-stary klub Bastiana Schweinsteigera
Następny artykułCo dzieje się z Alvaro Moratą w Chelsea?