Pożegnalne słowa Cristiano Ronaldo i Realu Madryt

0
Cristiano Ronaldo
Transfer Cristiano Ronaldo stał się faktem. Klub przystał na prośbę zawodnika i postanowił umożliwić mu odejście do Juventusu. Zarówno zawodnik jak i klub wystosowały oficjalne pożegnania. Zapraszamy do lektury.

Real Madryt do Cristiano Ronaldo

Real Madryt chciałby dzisiaj podziękować graczowi, który pokazał, że jest najlepszy na świecie i odcisnął piętno na jednym z największych okresów w historii naszego klubu i na światowej scenie.

Poza tytułami, które zdobył, zdobytymi honorami i osiągnięciami w terenie podczas tych dziewięciu lat, Cristiano Ronaldo był wzorem do naśladowania pod względem zaangażowania, ciężkiej pracy, odpowiedzialności, talentu i samodoskonalenia.

Został najlepszym strzelcem Realu Madryt, zdobywając 451 bramek w swoich 438 występach. W sumie wygrał 16 sztuk srebra, w tym cztery korony Pucharu Europy, z których trzy pojawiły się w kolejnych latach, z tymi czterema zwycięstwami kontynentalnymi, które pojawiły się w ciągu ostatnich pięciu sezonów. Pod względem indywidualnych zaszczytów, jako zawodnik Realu Madryt, dwukrotnie wygrał Ballon d'Or, dwukrotnie nagrodę The Best i trzykrotnie zdobył Złotego Buta, oraz wiele innych wyróżnień.

Cristiano Ronaldo na zawsze będzie jedną z największych ikon Realu Madryt i będzie wyjątkową postacią dla przyszłych pokoleń.

Real Madryt na zawsze pozostanie jego domem.

Cristiano Ronaldo do fanów

Te lata w Realu Madryt i w mieście Madrycie były najprawdopodobniej najszczęśliwszymi w moim życiu.

Mam jedynie odczucia ogromnej wdzięczności dla tego klubu, dla tych kibiców i dla tego miasta. Mogę jedynie podziękować im wszystkim za sympatię i odczucia, jakie od nich otrzymałem.

Mimo wszystko uważam, że nadszedł moment na otworzenie nowego etapu w moim życiu i dlatego poprosiłem klub, by zaakceptował moją sprzedaż. Czuję właśnie coś takiego i proszę wszystkich, a szczególnie naszych fanów, by mnie zrozumieli. Proszę o to.

To było 9 absolutnie cudownych lat. To było 9 wyjątkowych lat. Był to dla mnie emocjonujący czas pełny czucia się docenionym, ale także ciężki, bo Real Madryt to klub największych wymagań. Wiem jednak, że nie będę mógł nigdy zapomnieć o tym, jak cieszyłem się tutaj Futbolem w wyjątkowy sposób.

Na boisku i w szatni miałem wspaniałych kolegów, czułem ciepło ze strony niesamowitych fanów, a razem zdobyliśmy 3 Ligi Mistrzów z rzędu i 4 w ciągu 5 lat. I do tego razem z nimi na poziomie indywidualnym czuję satysfakcję z wygrania 4 Złotych Piłek i 3 Złotych Butów. Wszystko w czasie mojego etapu w tym ogromnym i wyjątkowym klubie.

Real Madryt zdobył serce moje i mojej rodziny. Dlatego też bardziej niż kiedykolwiek chcę złożyć podziękowania: dziękuję klubowi, prezesowi, działaczom, kolegom, wszystkim trenerom, lekarzom, fizjoterapeutom i niesamowitym pracownikom, którzy sprawiają, że wszystko działa i którzy w niestrudzony sposób uważają na każdy szczegół.

Dziękuję po raz nieskończony naszym fanom i dziękuję również hiszpańskiemu futbolowi. Przez te 9 pasjonujących lat mierzyłem się z wielkimi zawodnikami. Mój szacunek i uznanie dla nich wszystkich.

Wiele rozmyślałem i wiem, że nadszedł moment na nowy cykl. Odchodzę, ale tę koszulkę, ten herb i Santiago Bernabeu będę czuć zawsze jako coś mojego niezależnie od tego, gdzie będę.

Dziękuję wszystkim i oczywiście, jak powiedziałem 9 lat temu pierwszy raz na naszym stadionie: Hala Madrid!”


Odbierz 20 PLN bez depozytu!

LvBet bonus 20 zł

Poprzedni artykułMundial 2018: Francja – Belgia (relacja i wynik na żywo)
Następny artykułMundial TYPY do meczu Chorwacja – Anglia