Poważna kontuzja stopera ,,Jagi”! Czeka go dwumiesięczna przerwa

0
Ivan Runje

Ivan Runje nabawił się kontuzji kolana i może zapomnieć o grze w piłkę w najbliższym czasie. Chorwacki stoper Jagiellonii Białystok dopiero za sześć tygodni ma powrócić do treningów.

To fatalna wiadomość dla trenera Ireneusza Mamrota, który do tej pory w każdym meczu korzystał z usług Ivana Runje. Chorwat od początku poprzedniego sezonu tworzył solidną parę środków obrońców wraz z Gutim.  Sporym problemem dla Mamrota jest też uraz Tarasa Romanczuka, ale Litwin będzie pauzować tylko dwa tygodnie, natomiast Runje wyleci ze składu co najmniej na dwa miesiące.

Poszukiwania zastępcy

Najbliższy mecz Jagiellonia rozegra w sobotę z Piastem Gliwice. Ireneusz Mamrot zapowiedział, że do tego czasu przetestuje kilka rozwiązań na treningach. Pewniakiem do gry na środku obrony pozostaje Brazylijczyk Guti, który w obecnym sezonie w żadnych rozgrywkach nie opuścił choćby minuty.

Najpoważniejszym kandydatem do gry obok Gutiego jest 22-letni Dawid Szymanowicz. Zawodnik urodzony w Lidzbarku Warmińskim nie może się jednak poszczycić dużym doświadczeniem. Do tej pory w najwyższej klasie rozgrywkowej zanotował tylko 15 występów. Na początku sezonu szeregi ,,Jagi” zasilił też Bartosz Kwiecień, z którym Mamrot pracował już wcześniej w Chrobrym Głogów. Szkoleniowiec darzy tego zawodnika dużym zaufaniem, ale do tej pory ustawiał go na środku pomocy.

Młodzi Polacy staną przed dużym wyzwaniem, ponieważ Runje wnosił dużo spokoju w poczynania białostockiej defensywy. Od razu wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie i nikomu go nie oddawał. 26-letni Chorwat rozegrał w barwach ,,Jagi” 44 spotkania, w których strzelił trzy gole i zanotował trzy asysty.

Poprzedni artykułNemanja Matić jest dokładnie tym, kogo potrzebował Paul Pogba
Następny artykułBerbatov trafił do ligi indyjskiej