Poważna kontuzja Maximiliana Philippa. Niemca czeka kilka miesięcy przerwy

0

Potwierdziła się najgorsza diagnoza, jeśli chodzi o stan zdrowia Maximiliana Philippa. Piłkarz Borussii Dortmund w sobotnim meczu Bundesligi przeciwko Bayerowi Leverkusen nabawił się uszkodzenia rzepki. 23-latka czeka teraz przynajmniej kilka miesięcy przerwy.

Borussia Dortmund jest w trudnej sytuacji – drużyna nie potrafi odnaleźć właściwego rytmu, przez co zarówno w Bundeslidze, jak i Lidze Mistrzów gra poniżej stawianych przed nią oczekiwań. Trener Peter Bosz nie ma łatwego zadania, bo poza tym, że musi postawić zespół na nogi, to także nie może skorzystać z kilku kluczowych piłkarzy, którzy zmagają się z kontuzjami.

W sobotnim meczu przeciwko Bayerowi Leverkusen (1:1) dwóch zawodników popularnych “Borusse” nabawiło się kontuzji. O ile Gonzalo Castro po kilku tygodniach wróci do pełnej dyspozycji, tak sytuacja ze zdrowiem Maximiliana Philippa jest zdecydowanie poważniejsza. W jego przypadku spekulowano o zerwaniu więzadeł, ale nie była to właściwa diagnoza. Wprawdzie więzadła są całe, to jednak doszło do uszkodzenia rzepki. 23-latka czeka przynajmniej kilka miesięcy przerwy i przewiduje się, że do gry wróci najwcześniej na przełomie kwietnia i maja.

Taka sytuacja nie napawa optymizmem dla kibiców Borussii, a także Bosza, który w najbliższych meczach będzie walczył o zachowanie posady trenera. Pierwszy test czeka go już w środę, kiedy to piłkarze z Dortmundu w osłabionym składzie spróbują przeciwstawić się Realowi Madryt. Bukmacher Fortuna nie daje większych szans “Borusse” i na ich wygraną oferuje kurs @ 6.40.


BONUS 100% DO 1000 PLN

LV Bet - nawet 1.000 złotych bonusu

  1. Zarejestruj konto na LVbet za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Dokonaj depozytu minimum 100 PLN
  3. Odbierz równowartość nawet 1000 PLN
  4. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Poprzedni artykułJulian Draxler – Najlepszy rezerwowy świata?
Następny artykułPrzemysław Frankowski przeniesie się do Caen?