Pomocnik Bruk-Betu Termaliki otrzymał polskie obywatelstwo

0
Vlastimir Jovanovic

Vlastimir Jovanovic od siedmiu lat występuje na polskich boiskach. Głęboko zapuścił korzenie w naszym kraju i nie wyklucza pozostania nad Wisłą nawet po zakończeniu kariery piłkarskiej. 32-letni pomocnik Bruk-Betu Termaliki Nieciecza właśnie otrzymał polskie obywatelstwo.

To nie tylko dobra wiadomość dla samego zawodnika, ale również dla jego klubu. W kadrach zespołów z LOTTO Ekstraklasy mogą znaleźć się tylko dwa miejsca dla piłkarzy spoza Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego. W Bruk-Becie wykorzystali limit za sprawą Artema Putiwcewa (Ukraina) i Vlastimira Jovanovicia (Bośnia i Hercegowina). Dzięki temu, że drugi z wymienionych zawodników otrzymał polskie obywatelstwo, zwolniło się jedno miejsce dla nowego zawodnika.

Do dwóch razy sztuka

Jovanovic o polski paszport starał się, kiedy restrykcyjne przepisy nie weszły jeszcze w życie. Dwa lata temu jego wniosek o przyznanie obywtalestwa został odrzucony. 32-letni Bośniak nie dał jednak za wygraną i za drugim razem wszystko poszło już po jego myśli. Jovanovic trafił do Polski w lipcu 2010 roku. Przez sześć lat związany był z Koroną Kielce, a przed rozpoczęciem poprzedniego sezonu przeniósł się do Bruk-Betu Termaliki Nieciecza, gdzie gra do dnia dzisiejszego.

W polskiej ekstraklasie Vlastimir Jovanovic rozegrał już 211 meczów. Strzelił w tym czasie 10 bramek i zanotował 15 asyst. 32-latek skupia się jednak przede wszystkim ciężkiej pracy w środku pola.

Poprzedni artykułAurier i Foyth w Tottenhamie?
Następny artykułLOTTO Ekstraklasa – Korona zwycięska, udany powrót Kiełba