Reprezentacja Polski piątą drużyną świata!

0
Reprezentacja Polski

Reprezentacja Polski, mimo tego, że nie rozegrała żadnego spotkania, zanotowała kolejny awans w rankingu FIFA. Zespół Adama Nawałki zajmuje już piąte miejsce w zestawieniu.

Wyżej od reprezentacji Polski sklasyfikowane są tylko drużyny Szwajcarii, Argentyny, Niemiec i Brazylii. Ci ostatnio w najnowszym zestawieniu wskoczyli na fotel lidera. Pierwszą dziesiątkę rankingu dopełniają Portugalia, Chile, Kolumbia, Belgia i Francja.

Tak wysokiego miejsca Polska nie zajmowała jeszcze nigdy w historii. Warto podkreślić, że od jedenastu miesięcy kadra Nawałki nie zanotowała spadku w rankingu, a w momencie przejmowania drużyny przez selekcjonera (listopad 2013) zajmowaliśmy 78. miejsce w zestawieniu.

Pomogła Portugalia

Polacy nie musieli rozgrywać spotkań, by zanotować awans. Stało się tak dzięki przeciętnemu występowi reprezentacji Portugalii na Pucharze Konfederacji. Mistrzowie Europy nie zdołali dotrzeć do finału rozgrywek, co spowodowało spadek w rankingu FIFA.

Warto przyjrzeć się także lokatom naszych eliminacyjnych rywali. Najwyższe miejsce zajmuje Rumunia (42), nieco niżej jest Dania (46). Na dalszych miejscach plasują się Czarnogóra (52), Armenia (72) i Kazachstan (105).

Kolejne zestawienie rankingu zostanie opublikowane 14 września. Polska do zmagań eliminacyjnych wróci na początku przyszłego miesiąca. Najpierw czeka ich bardzo ważne wyjazdowe spotkanie z Danią, a trzy dni później przed własną publicznością podejmiemy Kazachstan. Po tych spotkaniach możemy mieć już pewne miejsce na Mistrzostwach Świata w 2018 roku, które zostaną rozegrane w Rosji.

Poprzedni artykuł25 lat Premier League w liczbach
Następny artykułRincon zostanie piłkarzem Torino