Polska będzie chciała zorganizować mistrzostwa świata w 2030 roku?!

0

Borys Kołesnikow wpadł na pomysł, by Białoruś, Polska i Ukraina wspólnie zorganizowały mistrzostwa świata w 2030 roku. Czy to w ogóle możliwe?

Ten pomysł po prostu nas zaszokował. Borys Kołesnikow, czyli osoba, która była odpowiedzialna za zorganizowanie mistrzostw Europy w 2012 roku w Polsce i na Ukrainie,  podczas forum biznesowo-turystycznego w Zaporożu przedstawił propozycję zorganizowania mundialu w 2030 roku przez dwa wspomniane państwa i Białoruś. Czy plan byłego wicepremiera Ukrainy w ogóle ma szanse powodzenia?

Na pierwszy rzut oka sam pomysł wydaję się po prostu szalony. Warto zaznaczyć, że do tej pory oficjalnie chęć zorganizowania mistrzostw świata potwierdziły Maroko, Urugwaj wraz z Argentyną i Paragwajem oraz Grecja wspólnie z Bułgarią, Serbią oraz Rumunią. Ponadto nad przedstawieniem swojej kandydatury zastanawiają się kraje z Wysp Brytyjskich czy Półwyspu Apenińskiego.

Mundial w 2030 roku będzie setną rocznicą zorganizowania pierwszego takiego turnieju, dlatego spore szanse na zostanie gospodarzem turnieju ma Urugwaj, który zorganizował pierwsze mistrzostwa świata i został ich zwycięzcą.


Już w środę bardzo ciekawie zapowiadające się spotkanie w Lidze Mistrzów – Tottenham Hotspur podejmie Inter Mediolan. Kto wygra? Zapraszamy do zapoznania się z naszą analizą, zapowiedzią oraz propozycjami typów do tego spotkania.

BONUS 100% DO 1000 PLN

LVbet bonus

  1. Zarejestruj konto na LVbet za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Dokonaj depozytu minimum 100 PLN.
  3. Odbierz równowartość nawet 1000 PLN.
  4. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Poprzedni artykułLiga Mistrzów TYPY do meczu PSV Eindhoven – FC Barcelona
Następny artykułCristiano Ronaldo rekordzistą Ligi Mistrzów!