Borys Kołesnikow wpadł na pomysł, by Białoruś, Polska i Ukraina wspólnie zorganizowały mistrzostwa świata w 2030 roku. Czy to w ogóle możliwe?

Ten pomysł po prostu nas zaszokował. Borys Kołesnikow, czyli osoba, która była odpowiedzialna za zorganizowanie mistrzostw Europy w 2012 roku w Polsce i na Ukrainie,  podczas forum biznesowo-turystycznego w Zaporożu przedstawił propozycję zorganizowania mundialu w 2030 roku przez dwa wspomniane państwa i Białoruś. Czy plan byłego wicepremiera Ukrainy w ogóle ma szanse powodzenia?

Na pierwszy rzut oka sam pomysł wydaję się po prostu szalony. Warto zaznaczyć, że do tej pory oficjalnie chęć zorganizowania mistrzostw świata potwierdziły Maroko, Urugwaj wraz z Argentyną i Paragwajem oraz Grecja wspólnie z Bułgarią, Serbią oraz Rumunią. Ponadto nad przedstawieniem swojej kandydatury zastanawiają się kraje z Wysp Brytyjskich czy Półwyspu Apenińskiego.

Mundial w 2030 roku będzie setną rocznicą zorganizowania pierwszego takiego turnieju, dlatego spore szanse na zostanie gospodarzem turnieju ma Urugwaj, który zorganizował pierwsze mistrzostwa świata i został ich zwycięzcą.


Już w środę bardzo ciekawie zapowiadające się spotkanie w Lidze Mistrzów – Tottenham Hotspur podejmie Inter Mediolan. Kto wygra? Zapraszamy do zapoznania się z naszą analizą, zapowiedzią oraz propozycjami typów do tego spotkania.

BONUS 100% DO 1000 PLN

LVbet bonus

  1. Zarejestruj konto na LVbet za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Dokonaj depozytu minimum 100 PLN.
  3. Odbierz równowartość nawet 1000 PLN.
  4. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.