Polscy napastnicy szaleją za granicą

0
Piotr Parzyszek

W miniony weekend polscy napastnicy przypomnieli o sobie z najlepszej możliwej strony. Mariusz Stępiński strzelił bramkę na San Siro, a Piotr Parzyszek wyrównał wyczyn Robina van Persiego.

Zacznijmy od wyczynu Piotra Parzyszka, którego Zwolle podejmowało Feyenoord. Goście do 85 minuty prowadzili aż 4:1, a dublet w trakcie pięciu minut pierwszej połowy ustrzelił Robin van Persie. Polak dokonał tej sztuki jeszcze szybciej, bowiem zajęło mu to tylko trzy minuty, ale jego drużyna nie zdołała wywalczyć chociażby punktu w tym spotkaniu.

W końcu doczekaliśmy się także na premierowe ligowe trafienie Jakuba Świerczoka. Były gracz Zagłębia Lubin błyszczał w sparingach, ale wciąż musi godzić się z rolą rezerwowego. Dziś Polak pojawił się na murawie w 75 minucie gry i niemal kwadrans później ustalił wynik meczu. Warto podkreślić, że Ludogorets zajmuje pierwsze miejsce w tabeli Parva Ligi, a w niedzielę ograł Etar aż 6:0.

Miniony weekend dobrze wspominać będzie także na pewno Mariusz Stępiński. W spotkaniu rozgrywanym na San Siro reprezentant Polski zdobył bramkę i zanotował asystę, ale te niestety nie przyniosły Chievo chociażby punktu, bowiem Milan zwyciężył 3:2.

Kogo jeszcze warto wyróżnić? Kamil Wilczek asystował przy bramce zapewniającej Brondby zwycięstwo w meczu z Hobro, Thiago Cionek rozegrał świetny mecz, a jego SPAL zremisowało z Juventusem, a wysoką dyspozycję udowadnia także Paweł Wszołek.

Poprzedni artykułLigue 1 – Lyon wygrywa z Marsylią, PSG z dziewiątym zwycięstwem z rzędu