Polak częścią dużej transakcji. Tomasz Kupisz znalazł nowy klub

0

Tomasz Kupisz od 2013 roku był zawodnikiem włoskiego Chievo Verona. Przygoda reprezentanta Polski z tym klubem nie była zbyt udana. 27-latek znalazł nowego pracodawcę i przeniósł się do AC Cesena.

Zawodnik pochodzący z Radomia już na początku swojej piłkarskiej przygody był łakomym kąskiem dla wielu europejskich klubów. Gdy Tomasz Kupisz miał zaledwie 16 lat, to jego usługami zainteresowało się brytyjskie Wigan Athletic, do którego trafił z KS Piaseczno. Czterokrotny reprezentant Polski na Wyspach spędził cztery sezony, a następnie wrócił do Polski, gdzie grał w Jagiellonii Białystok. Kupisz właśnie w tym zespole radził sobie jak dotychczas najlepiej.

Prawy pomocnik w 2013 roku zamienił Jagiellonię Białystok na Włochy, a dokładnie Chievo Verona. Chociaż Kupisz zawodnikiem tego klubu był przez cztery lata, to w tym czasie zaliczył zaledwie jeden występ w pierwszym zespole. Polski piłkarz był seryjnie wypożyczany do zespołów z niższych lig. 27-latek grał w takich drużynach jak: Citadella, Brescia czy Novara Calcio. W żadnej z nich nie radził sobie na tyle dobrze, aby pozostać niej na dłużej, bądź zasłużyć sobie na grę w Chievo.

W końcu, po czterech latach wypożyczeń, Kupisz definitywnie zmienił klub. Reprezentant Polski został zawodnikiem występującego w Serie B AC Cesena (nieznana jest kwota transferu oraz długość kontraktu Kupisza). Prawy pomocnik był częścią większej transakcji, bowiem wraz z nim do popularnych “Koników Morskich” powędrował Lamin Jallow (roczne wypożyczenie z opcją pierwokupu). Tymczasem Chievo Verona zasilili tacy zawodnicy jak: Michele Rigione, Luca Garritano i Alejandro Rodriguez.

Poprzedni artykułSchalke ruszyło na zakupy. Na początek Pablo Insua
Następny artykułKto zostanie mistrzem Europy U-21? Finał już dziś!