Polacy w Serie A – Krzysztof Piątek zanotował debiut marzeń

0

Krzysztof Piątek się nie zatrzymuje – 23-letni napastnik zadebiutował w Serie A i od razu wpisał się na listę strzelców. A jak radzili sobie inni Polacy we Włoszech?

23-letni napastnik po świetnym sezonie w barwach Cracovii przeniósł się do Genoi i z miejsca rozpoczął walkę o miejsce w pierwszym składzie. Krzysztof Piątek strzelał jak na zawołanie w meczach sparingowych, w spotkaniu pucharu Włoch zdobył 4 bramki, a w niedzielę wpisał się na listę strzelców podczas debiutu w Serie A. Młodzieżowy reprezentant Polski na dokonanie tej sztuki potrzebował raptem 6 minut, a jego zespół wygrał z Empoli 2:1.

Jak radzili sobie inni Polacy? W sobotę Piotr Zieliński zdobył dwie bramki w meczu z Milanem. Gorzej zaprezentowali się natomiast reprezentanci naszego kraju, którzy wystąpili na boiskach Serie A w niedzielę. Karol Linetty i Bartosz Bereszyński zagrali od pierwszej minuty przeciwko Udinese, Dawid Kownacki pojawił się na murawie w drugiej połowie, a Sampdoria przegrała 0:1. Na murawie pojawił się także Łukasz Teodorczyk, ale w ciągu pół godziny tylko raz pokazał się z dobrej strony. Bartłomiej Drągowski oglądał popisy kolegów z ławki rezerwowych, a Fiorentina rozgromiła Chievo z Pawłem Jaroszyńskim i Mariuszem Stępińskim w składzie aż 6:1.

Nasze TYPY do poniedziałkowego meczu Newcastle – Chelsea znajdziecie W TYM MIEJSCU.