Pogoń Szczecin dotkliwie ukarana przez FIFA!

0
Spas Delew

Pogoń Szczecin została ukarana przez FIFA zakazem przeprowadzania transferów przed dwa najbliższe okienka. To skutek naruszenia przepisów w 2016 roku.

Jeśli myślicie, że FIFA zajmuje się nieprawidłowościami transferowymi tylko u największych europejskich klubów, to jesteście w błędzie. Kolejną drużyną, która została ukarana przez federację piłkarską jest Pogoń Szczecin. Klub z województwa zachodniopomorskiego miał naruszyć przepisy przy kontraktowaniu Spasa Delewa w 2016 roku.

Sprawa dotyczy rozwiązania umowy pomiędzy piłkarzem, a jego byłym pracodawcą, czyli Beroe Stara Zagora. FIFA uznała, że 29-latek dokonał tego z naruszeniem przepisów o stabilności kontraktowej. W konsekwencji piłkarz został ukarany grzywną i zakazem udziału  w meczach klubowych i reprezentacyjnych przez 4 miesiące.

FIFA zdecydowała się także na ukaranie polskiego klubu. Chociaż Pogoń Szczecin tłumaczy się, że zakontraktowała Spasa Delewa jako wolnego zawodnika, międzynarodowa federacja piłkarska nałożyła na “Portowców” zakaz przeprowadzania transferów przez dwa okienka. Zarówno klub, jak i sam zawodnik zamierzają odwołać się od tego postanowienia do Trybunału Arbitrażowego do spraw Sportu w Lozannie. Obie strony mogą liczyć na ewentualne złagodzenie wyroku, ale do czasu ogłoszenia decyzji 29-latek nie będzie mógł zagrać w żadnym oficjalnym spotkaniu.


Już 14 października reprezentacja Polski zmierzy się z Włochami w ramach Ligi Narodów. Analizę, zapowiedź oraz propozycje typów do tego spotkania znajdziecie w tym miejscu.

BONUS 100% DO 1000 PLN

LVbet bonus

  1. Zarejestruj konto na LVbet za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Dokonaj depozytu minimum 100 PLN.
  3. Odbierz równowartość nawet 1000 PLN.
  4. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Poprzedni artykułLiga Narodów TYPY do meczu Słowacja – Czechy
Następny artykułKrzysztof Piątek trafi do Romy? Wicemistrzowie Włoch z konkretną ofertą!