Piotr Parzyszek zmienił klub i zagra w Eredivisie

0
Parzyszek przeniósł się do PEC Zwolle

Były młodzieżowy reprezentant Polski zaliczył sportowy awans. Piotr Parzyszek zmienił otoczenie i w sezonie 2017/2018 będzie reprezentował barwy klubu PEC Zwolle.

Już od dłuższego czasu było przesądzone, że Piotr Parzyszek zmieni barwy klubowe. Reprezentant Polski nie zdecydował się przedłużać kontraktu z De Graafschap i kwestią niewiadomą było to, kto zdecyduje się na zatrudnienie bramkostrzelnego napastnika.

Jako, że Parzyszek miał za sobą świetny sezon, to chętnych na jego usługi nie brakowało. Najkonkretniejsze okazało się PEC Zwolle, które wygrało wyścig o naszego rodaka i podpisało z nim kontrakt. 23-latek do 14. drużyny ubiegłego sezonu Eredivisie przeszedł na zasadzie wolnego transferu. Jego umowa z tym klubem ma obowiązywać do 2020 roku.

O zakontraktowaniu Parzyszka w mediach wypowiedział się dyrektor sportowy popularnych “Blauwvingers”, Gerard Nijkamp. – To silny fizycznie zawodnik, który mimo młodego wieku ma już wiele spotkań rozegranych na swoim koncie. W trakcie poprzedniego sezonu jeszcze bardziej się rozwinął, bardzo często trafiając do siatki. Teraz nadszedł czas, by wykonał kolejny krok.

Parzyszek postawił sobie bardzo wysoko poprzeczkę. Były napastnik De Graafschap w ubiegłym sezonie był niezwykle skuteczny. Polak w kampanii 2016/2017 38 razy wybiegał na boisko Jupiler League i aż 25 razy trafiał do siatki przeciwnika. Dodatkowo zawodnik mierzący 191 centymetrów na swoim koncie zapisał pięć asyst.

W drużynie PEC Zwolle w przeszłości występował Mateusz Klich. Obecny zawodnik FC Twente w klubie Parzyszka grał w latach 2013-2014.

Poprzedni artykułAutobiografia – Alex Ferguson
Następny artykułPuchar Konfederacji – z VAR-em wyszło na zero, Chile lepsze od Kamerunu