Piotr Nowak odszedł z Lechii Gdańsk

0
piotr-nowak

Lechia Gdańsk za sprawą specjalnego oświadczenia opublikowanego na oficjalnej stronie klubowej poinformowała o zakończeniu współpracy z dyrektorem sportowym, którym był były trener pierwszego zespołu – Piotr Nowak.

Piotr Nowak trenerską karierę rozwijał w Stanach Zjednoczonych, gdzie wcześniej wyjechał jako piłkarz. Polak po wielu latach pracy – czy to w D.C United, Philadelphii czy nawet reprezentacji Stanów Zjednoczonych (asystent trenera) – w 2016 roku zdecydował się na powrót do ojczyzny, gdzie został wybrany trenerem Lechii Gdańsk. Nowak miał fantastyczny początek i drużyna z Trójmiasta w sezonie 2016/2017 do samego końca walczyła o mistrzostwo kraju, ostatecznie kończąc rozgrywki na czwartej pozycji w LOTTO Ekstraklasie.

Sytuacja gorzej wyglądała w obecnym sezonie. Gołym okiem było widać, że Nowakowi brakuje pomysłu na prowadzenie Lechii. Działacze klubu jednak nie chcieli tracić takiego fachowca i chociaż we wrześniu zrezygnowano z niego, jako szkoleniowca (zastąpił go Adam Owen), to zaproponowano mu funkcję dyrektora sportowego, którym był aż do teraz.

Klub za sprawą lakonicznego oświadczenia poinformował, że współpraca dobiegła końca. Jako oficjalny powód takiego rozwiązania podano sprawy osobiste byłego reprezentanta Polski:

– Piotrowi Nowakowi dziękujemy za dotychczasową pracę i wkład włożony w rozwój klubu. Jednocześnie życzymy wielu sukcesów w dalszej karierze zawodowej.

Lechia Gdańsk pierwszy mecz w 2018 roku rozegra 10 lutego – podopieczni Owena na własnym stadionie zmierzą się z Wisłą Kraków. Bukmacher Fortuna na ich wygraną oferuje kurs @ 2.17.


Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!

baner-fortuna-gol

Poprzedni artykułPuchar Anglii – Szalony mecz Chelsea, sensacyjna porażka Boruca
Następny artykułJarosław Jach przygotowuje się do transferu