Piotr Leciejewski trzecim wzmocnieniem Zagłębia Lubin

0

Piotr Leciejewski po ponad dekadzie spędzonej w Norwegii zdecydował się na powrót do Polski. Doświadczony bramkarz podpisał kontrakt z Zagłębiem Lubin. Jest to trzeci zimowy transfer popularnych “Miedziowych”.

Piotr Leciejewski przed wieloma laty był piłkarzem takich klubów jak Korona Kielce, Górnik Zabrze, GKS Katowice, Górnik Łęczna czy ŁKS Łódź. Bramkarz miał problem z przebiciem się do pierwszego składu, bowiem na najwyższym poziomie rozgrywkowym zdołał wystąpić jedynie w GKS-ie Katowice i Górniku Łęczna. Leciejewski w 2008 roku zdecydował się na wyjazd do Norwegii, gdzie podpisał kontrakt z Songdal IL. Była to świetna decyzja.

Polski bramkarz po trzech latach spędzonych w tym klubie zaliczył sportowy awans i przeniósł się do SK Brann. 32-latek przez wiele lat był podstawowym bramkarzem tego zespołu, a potwierdza to fakt, że rozegrał w nim 182 spotkania, w których 50 razy zachowywał czyste konto.

Leciejewski po dekadzie spędzonej w Norwegii postanowił wrócić do ojczyzny. 32-letni zawodnik zdecydował się na przejście do Zagłębia Lubin, z którym podpisał trzyletni kontrakt. Były piłkarz SK Brann przyznał, że swoją decyzję motywował chęcią powrotu do Polski:

– Po tylu latach chciałem zagrać w polskiej lidze. Pochodzę z Legnicy, wracam więc w rodzinne strony. Bardzo się cieszę, że mój transfer do Zagłębia Lubin doszedł do skutku. Chcę zaistnieć w polskiej lidze, ustabilizować swoją pozycję. Przyjeżdżam bogatszy o doświadczenia. Skoro mogłem zaistnieć w obcym kraju, dlaczego miałoby mi się nie udać w Polsce? Nie chcę, by odbierano mnie jako pyszną osobę, bo na wszystko muszę zapracować.

Nowy bramkarz Zagłębia Lubin szansę debiutu w tym zespole może dostać już dziewiątego lutego. Wtedy popularni “Miedziowi” na własnym stadionie zagrają z Legią Warszawa. Bukmacher Fortuna na wygraną gospodarzy oferuje kurs @ 2.90.


Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!

baner-fortuna-gol

Poprzedni artykułDawid Błanik długo nie myślał nad przenosinami do Pogoni Szczecin. “Byłem zdecydowany drugiego dnia”
Następny artykułPetteri Forsell wrócił do Miedzi Legnica!