Reprezentacja Chorwacji

Reprezentacja Chorwacji bez wątpienia sprawiła największą sensację na mistrzostwach świata sięgając po srebrne medale. Podopieczni Zlatko Dalicia mieli otrzymać olbrzymią premię za sukces, ale zdecydowali się przekazać ją potrzebującym.

Luka Modrić i spółka na rosyjskim turnieju skradli nasze serca grą pełną zaangażowania i pasji. Reprezentacja Chorwacji nie ma zbyt wielu wybitnych piłkarzy, ale właśnie dzięki determinacji sięgnęła po srebrne medale mistrzostw świata. Już po zakończeniu wielkiego turnieju podopieczni Zlatko Dalicia zaimponowali nam po raz kolejny. Chorwaci mieli otrzymać za wyśmienity turniej premię o łącznej wysokości 21 milionów euro. Piłkarze uznali jednak, że ich zarobki w klubie są zdecydowanie wystarczające i postanowili przekazać całość tej kwoty na pomoc młodzieży z domów dziecka. Tym samym teraz nie tylko zawodnicy będą mogli udać się na zasłużone wakacje, ale także dzieci będą miały środki na letni wypoczynek.

Kolejną ciekawą informacją z obozu Chorwatów jest to, że Nikola Kalinić otrzyma srebrny medal za mistrzostwa świata. Napastnik w pierwszym meczu turnieju odmówił wejścia na boisko tłumacząc się problemami z kręgosłupem. Te okazały się jednak wymówką i 30-latek protestujący przeciwko decyzjom kadrowym Zlatko Dalicia przedwcześnie udał się do domi. Chorwacki Związek Piłki Nożnej mimo wszystko zdecydował się wręczyć mu srebrny krążek za udział w turnieju.


Już w piątek startuje najlepsza liga świata, a jednym z meczów tego dnia będzie pojedynek Jagiellonii Białystok z Lechią Gdańsk. Typy, analizę oraz zapowiedź do tego spotkania znajdziecie w naszej najnowszej serii pod tytułem Ekstraklasa TYPY!

Odbierz 20 PLN bez depozytu!

LvBet bonus 20 zł