Piękny gest Borussii Dortmund! Zapłacą za naukę kontuzjowanego gracza

0

Dario Scuderi zapewne nigdy nie zapomni meczu z września ubiegłego roku, kiedy to jego Borussia Dortmund w meczu fazy grupowej Młodzieżowej Ligi Mistrzów zmierzyła się z Legią Warszawa. Młody Niemiec w tym spotkaniu doznał fatalnie wyglądającej kontuzji, która przekreśliła jego marzenia o wielkiej karierze.

Prawy obrońca włoskiego pochodzenia piłkarzem Borussii Dortmund został w 2010 roku, kiedy to przeniósł się do tej drużyny z TuS Iserlohn. Kariera Dario Scuderiego została zatrzymana we wrześniu ubiegłego roku. Zawodnik podczas meczu przeciwko Legii Warszawa doznał poważnej kontuzji nogi. Scuderi od tego czasu przeszedł już dziewięć operacji, wraca do pełni sił. Wszystko jednak wskazuje, że nie będzie mu już dane wrócić do czynnego uprawiania sportu.

Piłkarz zdaje sobie sprawę z tego, że jego kariera została nieodwracalnie zatrzymana. Dlatego zawodnik włoskiego pochodzenia patrzy w przód i ma na siebie inny pomysł. Scuderi zdecydował, że pójdzie na studia, a jako kierunek wybrał zarządzanie sportem.

19-latek poprosił Borussię Dortmund o pożyczkę, która umożliwiłaby mu edukację. Tymczasem klub z Zagłębia Ruhry zachował się fantastycznie. Szef BVB, Hans-Joachim Watzke, oficjalnie poinformował, że popularni “Borusse” sfinalizują całą naukę swojego piłkarza. Taka sytuacja pokazuje, że w świecie, w którym liczy się tylko pieniądz i związany z nim zysk, jest jeszcze miejsce na ludzką pomoc.

Poprzedni artykułPrzemysław Szymiński o krok od Palermo
Następny artykułFreddy Adu na testach sportowych w Sandecji Nowy Sącz