Pięć powodów, dla których 1. FC Koeln może dokonać niemożliwego i uniknąć spadku

0

Harry Houdini jest jednym z najwybitniejszych iluzjonistów w historii, ale wydaje się, że 1. FC Koeln jest zdeterminowana, oddałaby wszystkie pieniądze, aby zbliżyć się do jego wyczynów. Czymś w tym rodzaju byłoby uniknięcie spadku, a ostatnie wyniki pokazały, że istnieje takie prawdopodobieństwo.

Nadzieja kibiców 1. FC Koeln pojawiła się po 27. kolejce Bundesligi, kiedy to po raz pierwszy od sierpnia 2017 roku wydostali się z ostatniego miejsca w tabeli. Bundesliga. com przedstawia pięć powodów, dla których drużyna spisywana na straty, może uniknąć relegacji do niższej ligi.

1. Gwiazdy wracają do formy

1. FC Koeln w pierwszej części sezonu rywalizowała na trzech frontach, co odbiło się na zespole wieloma kontuzjami. Doznali ich między innymi Jonas Hector, Leonardo Bittencourt, Marcel Risse, Dominic Maroh, Simon Zoller, Yuya Osako, Claudio Pizarro i Jhon Cordoba. Doprowadziło to do tego, że w składzie często znajdywali się gracze bez doświadczenia, co skutkowało fatalnymi wynikami.

Przerwa zimowa pozwoliła wyżej rzeczonym graczom wrócić do pełni sił, a także niezłej dyspozycji. 1. FC Koeln wciąż ma do zdobycia 21 punktów, a w formie, w której obecnie znajdują się zawodnicy, wciąż można mieć nadzieję, że dużą ich część zdobędą.

2. Grają dobrze, doświadczeni napastnicy strzelają

Być może to nie jest dużym zaskoczeniem, że powrót do pełni sprawności najlepszych zawodników zbiegł się z lepszą postawą drużyny. W 2018 roku pokonali Borussię Mönchengladbach, Hamburg, RB Leipzig i Bayer Leverkusen, ale nawet w meczach, które zakończyły się porażką – na przykład 3-2 w meczu z Stuttgartem  – piłkarze wyglądali na zorganizowanych z tyłu i niebezpiecznych w ataku.

Ostatnie zdanie ma kluczowe znaczenie – 1. FC Koeln zaczęło zdobywać zdecydowanie więcej bramek, co może dać im przepustkę do skutecznej walki o utrzymanie.

3. Bezpośredni rywale w kryzysie

Co różni takie drużyny, jak FSV Mainz, Wolfsburg i HSV Hamburg a 1. FC Koeln? Podczas, gdy zespół z Kolonii jest na fali wznoszącej, tak ich rywale do walki o utrzymanie prezentują się fatalnie. Hamburg za sprawą ostatniej porażki spadł na ostatnie miejsce w tabeli, Wolfsburg z powodu pięciu porażek w ostatnich sześciu meczach dołączył do grupy walczącej o spadek, a FSV Mainz w trzech ostatnich spotkaniach nie zdobyło bramki i dodało do swojego dorobku wyłącznie jeden punkt.

4. Sprzyjający terminarz

Nadzieja w Kolonii została wzmocniona nie tylko ze względu na lepszą formę drużyny. Optymizmem napawa także fakt, że 1. FC Koeln w dalszej części sezonu zagra z bezpośrednimi rywalami w walce o utrzymanie – FSV Mainz oraz Wolfsburgiem.

Popularne “Koziołki” zespół z Moguncji podejmą na własnym stadionie w 29. kolejce. Mainz na wyjazdach grać nie potrafi, a potwierdzeniem tego jest fakt, ze w tym sezonie poza domem wygrali wyłącznie jeden mecz.

Tymczasem z Wolfsburgiem przyjdzie im się zmierzyć na wyjeździe, ale wcale to nie musi być niekorzystne, bo akurat “Wilki” w tym sezonie szczególnie zawodzą u siebie.

W międzyczasie dwukrotni mistrzowie Bundesligi zmierzą się z Herthą Berlin i Freiburgiem – kolejnymi drużynami, które w ostatnim czasie zawodzą. Zdobycz punktowa w tych spotkaniach może być na wagę złota.

5. Zostało to zrobione wcześniej

Historia przemawia za tym, że 1. FC Koeln utrzyma się w Bundeslidze – w przeszłości dokonywały tego zespoły, które wcześniej były spisywane na straty. W sezonie 2012/2013 utrzymanie wywalczyło Hoffenheim, które w ostatnich 10 meczach zdobyło 15 punktów. W Bundeslidze zostali rzutem na taśmę po tym, jak w ostatnim meczu wygrali na wyjeździe z Borussią Dortmund.

Eintracht Frankfurt w sezonie 1998/1999 dokonał tego w jeszcze bardziej spektakularny sposób. Drużyna zdołała wygrać ostatnie cztery mecze, dzięki czemu uniknęła spadku, a z Bundesligą pożegnała się Norymberga, która przed rozpoczęciem kolejki zajmowała 12. miejsce.

Przy takich akcjach ratunkowych, zadanie, które stoi przed 1. FC Koeln, nie jest już takie zniechęcające.


Odbierz 20 PLN bez depozytu!

baner-lvbet-gol-728x90

PRZEZbundesliga.com
Poprzedni artykułMarzenie, realizm, dzika karta. Który klub wyciągnie pomocną dłoń do Luke Shawa?
Następny artykułBartosz Bereszyński także opuści zgrupowanie kadry?