Piast Gliwice pozyskał byłego młodzieżowego reprezentanta Chorwacji

0

Sezon LOTTO Ekstraklasy ruszył już na dobre, co nie oznacza, że kadry zespołów są skompletowane. W środę nowego zawodnika przedstawił Piast Gliwice. Jest nim Chorwat Dario Rugasević.

Drużyna prowadzona przez Dariusz Wdowczyka fatalnie zainaugurowała niedawno rozpoczęty sezon. Piast Gliwice po czterech kolejkach ma na swoim koncie dwa punkty i zajmuje ostatnie miejsce w tabeli LOTTO Ekstraklasy. Popularne “Piastunki” straciły już dziewięć goli przez co postanowiono wzmocnić obronę. W zabezpieczeniu tak zwanych “tyłów” pomóc ma Dario Rugasević.

Najnowszy nabytek Piasta Gliwice ma za sobą kilkanaście rozegranych meczów w młodzieżowych reprezentacjach Chorwacji. Rugasević jest wychowankiem Cibalii Vinkovici, w której grał do 2013 roku. Wtedy został zawodnikiem RNK Split. Lewy obrońca w 2016 roku ponownie wrócił do Cibalii, ale druga przygoda z tym klubem trwała krótko, bowiem po pięciu miesiącach zdecydował się na spróbowanie sił poza Chorwacją, a dokładnie w rumuńskim Gaz Metan Medias.

Rugasević w poprzednim sezonie we wszystkich rozgrywkach zanotował 26 meczów, w których raz asystował. Teraz czeka go polska przygoda, bowiem zawodnik związał się rocznym kontraktem z Piastem Gliwice. 26-latek zdradził, co spowodowało, że przeniósł się do Polski:

– Jestem szczęśliwy, że trafiłem do Gliwic. Podpisanie kontraktu z Piastem uważam za dobry krok w swojej karierze. To poukładany klub, w którym można skupić się na pracy, a Ekstraklasa to silna i profesjonalna liga. Chcę odwdzięczyć się za zaufanie, którym obdarzono mnie w Piaście.

Poprzedni artykułDennis Aogo podpisał dwuletni kontrakt z VfB Stuttgart
Następny artykuł25 lat Premier League w liczbach