Philippe Mexes definitywnie zakończył piłkarską karierę

0

Pomimo, że Philippe Mexes bez klubu pozostawał już od zakończenia sezonu 2015/2016, kiedy to rozwiązał umowę z AC Milan, to dopiero teraz postanowił oficjalnie zakończyć piłkarską karierę.

Philippe Mexes po raz ostatni na boisku pojawił się 14 maja 2016, kiedy to w ostatniej kolejce Serie A AC Milan przegrał z AS Roma 1:3. Reprezentant Francji występ zakończył w 54. minucie. Włodarze klubu z Mediolanu po sezonie nie zdecydowali się przedłużyć kontraktu ze środkowym obrońcom.

Pomimo wielu ofert, doświadczony defensor nie zamierzał wrócić do gry. Mexes po ponad roku ciszy podzielił się informacją, że nie wróci już do piłki nożnej i skupi się na wychowaniu dzieci:

– Nadal mieszkam w Mediolanie i opiekują się trojgiem moich dzieci. To one są teraz moim priorytetem i żyję tylko dla nich. Piłka nożna była moją pasją, ale to dzieci są moją miłością. Decyzję o zakończeniu kariery podjąłem szybko. Piłka to nie tylko balon, ale też bańka.

Mexes piłkarzem AC Milan był od 2011 roku, kiedy to na San Siro trafił z AS Roma. Francuz wcześniej grał w drużynach z ojczyzny – FC Toulouse oraz AJ Auxerre. Środkowy obrońca największe sukcesy święcił w barwach klubu ze stolicy Włoch. Wraz z AS Roma dwukrotnie sięgnął po triumf w pucharze Włoch, a raz wygrał superpuchar kraju.

35-latek zanotował 29 występów w reprezentacji Francji. Wraz z drużyną popularnych “Trójkolorowych” wygrał puchar Konfederacji w 2003 roku, a także wziął udział w mistrzostwach świata w 2012 roku, które były rozgrywane w Polsce i w Ukrainie.


BONUS 100% DO 1000 PLN

LV Bet - nawet 1.000 złotych bonusu

  1. Zarejestruj konto na LVbet za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Dokonaj depozytu minimum 100 PLN
  3. Odbierz równowartość nawet 1000 PLN
  4. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Poprzedni artykułKosta Runjaić nie planuje rewolucji w Pogoni Szczecin. “Nie jest tak, że u nowego trenera będzie grać jedenastu nowych piłkarzy”
Następny artykułBoiska i klepiska – 16 kolejka Ekstraklasy