Petteri Forsell wrócił do Miedzi Legnica!

0

Pół roku – tyle trwał rozbrat Miedzi Legnica z Petterim Forsellem. Reprezentant Finlandii w piątek został zaprezentowany jako nowy zawodnik drużyny z zaplecza LOTTO Ekstraklasy.

Petteri Forsell do Polski po raz pierwszy trafił w lutym 2016 roku. Reprezentant Finlandii nie miał jakichkolwiek problemów, by zaaklimatyzować się w nowym kraju, a potwierdzają to jego statystyki z Miedzi Legnica. Filigranowy pomocnik rozegrał 46 meczów, a na swoim koncie zapisał 19 bramek oraz 10 asyst. Dobra gra w poprzednim sezonie spowodowała, że był on o krok od podpisania kontraktu z Cracovią.

Fin ostatecznie nie trafił do zespołu z Grodu Kraka, a było to związane ze zmianą szkoleniowca. Trenerem popularnych “Pasów” został Michał Probierz, który miał nie zaakceptować problemów zawodnika z wagą, a raczej nadwagą.

Forsell nie trafił do Cracovii, a nie miał także opcji powrotu do Miedzi Legnica. 27-latek koniec końców znalazł klub w lidze szwedzkiej i został zawodnikiem Orebro. Tej przygody nie będzie wspominać najlepiej, bowiem zanotował jedynie osiem występów (trzy asysty).

Miedź Legnica postanowiła po raz drugi wyciągnąć pomocną dłoń do tego pomocnika i w piątek poinformowała, że podpisała z nim 1,5-letni kontrakt.

O ile Forsell nie spędzał zbyt dużo czasu na boiskach, to trzeba zauważyć jego przemianę – reprezentant Finlandii pozbył się zbędnego balastu. W kuluarach mówi się, że zawodnik w testach wydolnościowych zdecydowanie poprawił swoje osiągi i zanotował najlepszy wynik wśród zawodników Miedzi Legnica.


Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!

baner-fortuna-gol

Poprzedni artykułPiotr Leciejewski trzecim wzmocnieniem Zagłębia Lubin
Następny artykułJack Wilshere wrócił do Arsenalu jako jego kluczowa postać