Pep Guardiola – Od momentu mojego przyjścia chcieliśmy grać naszym stylem

0

Manchester City zanotował wyśmienity start nowego sezonu Premier League. Podopieczni Pepa Guardioli jak na razie przewodzą w stawce ligi, a dodatkowo wciąż są nie pokonani. Popularni “The Citizens” nie tylko są skuteczni do bólu, ale także prezentują niezwykle przyjemny dla oka futbol.

W zeszłym roku problemem Manchesteru City była kiepska skuteczność. Pomimo, że zespół stwarzał sobie wiele sytuacji, to jednak zdecydowanie rzadziej znajdował on drogę do bramki rywala. W tym sezonie się to zmieniło. Chociaż Pep Guardiola na początku kampanii nie może liczyć na kontuzjowanego Sergio Aguero, to jednak nie cierpi na tym liczba zdobytych bramek. Manchester City w ośmiu kolejkach Premier League zdobył 29 goli. Na uwagę zasługuje fakt, że przeciwnicy tylko cztery razy pokonali bramkarza “The Citizens”.

Guardiola przyznał, że zdobywanie bramek było jednym z mankamentów, z którymi zmagał się w poprzedniej kampanii:

– W poprzednim sezonie mieliśmy problem ze zdobywaniem goli, teraz nie mamy. Czujemy, że jeśli stworzymy okazję, to zdobędziemy bramkę. To bardzo ważne. Od momentu mojego przyjścia chcieliśmy grać naszym stylem.

Hiszpański szkoleniowiec zdradził, że nie ma wytłumaczenia na to, dlaczego jego zespół jest tak skuteczny:

– Nie pytajcie mnie dlaczego zdobywamy tyle goli, bo nie ma jednej odpowiedzi. Gramy praktycznie takim samym składem jak rok temu, ale teraz czujemy, że będziemy strzelać gole. Wiem, że w piłce nożnej jest tendencja, żeby rozdzielać atak i obronę, ale tak się nie da. Kiedy się atakuje dobrze to jednocześnie się broni dobrze i na odwrót.


BONUS 100% DO 1000 PLN

LVbet bonus

  1. Zarejestruj konto na LVbet za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Dokonaj depozytu minimum 100 PLN.
  3. Odbierz równowartość nawet 1000 PLN.
  4. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Poprzedni artykułKoniec serii Górnika Zabrze. “Wciąż musimy się uczyć”
Następny artykułRanking: Najlepsi defensywni pomocnicy w europejskim futbolu