Paweł Wszołek z asystą, wysoka porażka Hull City

0
Paweł Wszołek

Tylko jeden z reprezentantów Polski będzie dobrze wspominał szóstą kolejkę rozgrywek Championship. Paweł Wszołek zanotował asystę, a jego QPR pokonało Ipswich, natomiast Hull Kamila Grosickiego przegrało aż 0:5 z Derby.

Hull City nie było faworytem pojedynku z Derby, ale nikt nie spodziewał się, że drużyna Kamila Grosickiego może przegrać aż 0:5. Według oferty przygotowanej przez bukmachera Fortuna kurs na zwycięstwo gospodarzy przed meczem to 1,95, remis wyceniany był na 3,35, natomiast kurs na zwycięstwo zespołu reprezentanta Polski to aż 3,65.

Od początku spotkania na murawie dominowali gospodarze i już po 15 minutach prowadzili 1:0 po bramce Vydry. Dziesięć minut później Hull miało idealną szansę na wyrównanie – do rzutu karnego podszedł Larsson, ale nie potrafił zamienić stałego fragmentu gry na bramkę. Później na murawie istniał już tylko jeden zespół, a Kamil Grosicki został zmieniony na kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry.

Znacznie lepiej tego dnia poradził sobie Paweł Wszołek. Skrzydłowy Queens Park Rangers zanotował asystę przy pierwszej bramce, którą zdobył Jamie Mackie. Dobre dogranie Polaka możecie zobaczyć na filmiku zamieszczonym poniżej:

Na początku drugiej połowy prowadzenie QPR podwyższył Freeman, a zwycięstwo podopiecznych trenera Hollowaya pozwoliło im na awans na ósmą pozycję w tabeli. W następnej kolejce Hull zmierzy się z Fulham, a Queens Park podejmie przed własną publicznością słabo radzące sobie do tej pory Millwall.