Paweł Tomczyk pozostanie w Podbeskidziu Bielsko-Biała

0

Lech Poznań nie skorzystał z możliwości przedwczesnego zakończenia wypożyczenia Pawła Tomczyka. To oznacza, że utalentowany napastnik do końca roku pozostanie zawodnikiem Podbeskidzia Bielsko-Biała.

Podbeskidzie Bielsko-Biała w kolejnym sezonie na poziomie Nice 1 Ligi nie gra na miarę możliwości i po zakończeniu rywalizacji w 2017 roku jest notowane w dolnej części tabeli. Jednym z zawodników, którzy się zdecydowali wyróżniali, jest Paweł Tomczyk – napastnik, który pod Klimczok jest wypożyczony z Lecha Poznań, w tym sezonie we wszystkich rozgrywkach rozegrał 22 spotkania. Jego bilans to siedem bramek oraz jedna asysta.

Popularny “Kolejorz” mógł zdecydować się na powrót Tomczyka do klubu już w zimie, ale nie skorzystał z zapisu zawartego w umowie. W mediach spekulowano także, że bramkostrzelny napastnik trafi do innego klubu z LOTTO Ekstraklasy, ale koniec końców będzie tak, jak planowano początkowo – do końca sezonu będzie występować w Bielsku-Białej.

19-latek jest regularnie powoływany do reprezentacji Polski do lat 21, w której odgrywa rolę jokera. Tomczyk w drużynie Czesława Michniewicza najczęściej na boisko wchodzi z ławki i w pięciu spotkaniach zdobył trzy bramki. Zawodnik zdradził, że głównie chęć gry w kadrze przekonała go do pozostania w Podbeskidziu:

– Wiem, że dobrą grą dla Podbeskidzia mogę wywalczyć sobie stałe miejsce w reprezentacji młodzieżowej i może dać mi szansę na walkę o występy w Lechu Poznań w przyszłym sezonie, dlatego jestem bardzo zmotywowany, żeby wiosną dać z siebie wszystko. W Bielsku-Białej czuję się dobrze, mamy naprawdę ciekawą drużynę i wszyscy postaramy się o jak najlepsze wyniki w nadchodzącej rundzie.

Poprzedni artykułWygrani i przegrani przenosin Virgila van Dijka do Liverpoolu
Następny artykułFantasy Premier League – czas na GW21 w lidze Gol.pl