Paweł Raczkowski zastąpi Szymona Marciniaka na Wembley

0
Paweł Raczkowski

Paweł Raczkowski, a nie jak pierwotnie zakładano Szymon Marciniak już 10 listopada poprowadzi starcie “Synów Albionu” z reprezentacją Niemiec. Spotkanie to będzie wyjątkowe, bowiem zainauguruje używanie systemu VAR w Anglii.

Na Wyspach Brytyjskich wciąż nie używa się systemu VAR, który wszedł już do porządku dziennego między innymi w LOTTO Ekstraklasie. To wszystko ma zmienić się 10 listopada, kiedy technologiczna innowacja zadebiutuje w Anglii podczas towarzyskiego spotkania “Synów Albionu” z reprezentacją Niemiec.

Początkowo mówiło się, że to starcie poprowadzi Szymon Marciniak, ale arbitrem tego wyjątkowego spotkania będzie jednak Paweł Raczkowski, który początkowo miał pełnić rolę asystenta. Jego arbitrami liniowymi będą Michał Obukowicz Radosław Siejka, a sędzią technicznym Daniel Stefański. Jeżeli chodzi o ludzi odpowiadających za obsługiwanie systemu VAR, tutaj nie doszło do zmian i będą to Paweł Gil oraz asystujący mu Marcin Borkowski.

Skąd taka zmiana? Szymon Marciniak przymierzany jest do poprowadzenia jednego z meczów barażowych do przyszłorocznych mistrzostw świata w Rosji. Kolegium sędziowskie uznało, że polski arbiter będzie idealnym kandydatem do wzięcia udziału w tak prestiżowym i istotnym starciu.

Podopieczni Garetha Southgate'a po awansie na rosyjski mundial zamierzają spróbować swoich sił z najtrudniejszymi możliwymi rywalami – cztery dni po meczu z Niemcami czeka ich kolejne towarzyskie spotkanie, a ich rywalem będzie reprezentacja Brazylii.


BONUS 100% DO 1000 PLN

LV Bet - nawet 1.000 złotych bonusu

  1. Zarejestruj konto na LVbet za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Dokonaj depozytu minimum 100 PLN
  3. Odbierz równowartość nawet 1000 PLN
  4. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Poprzedni artykułLiga Typerów Gol.pl: Podsumowanie czwartej kolejki
Następny artykułLiga Europy – Męczarnie Milanu, łatwa wygrana Lyonu