Paweł Olkowski wróci do LOTTO Ekstraklasy? Trwają negocjacje

0

Już wkrótce możemy być świadkami prawdziwego hitu transferowego w LOTTO Ekstraklasie. O tym, że Paweł Olkowski może wrócić do ojczyzny mówi się od kilku tygodni – wszystko wskazuje, że coś jest na rzeczy.

Paweł Olkowski na szerokie wody wypłynął w 2014 roku, kiedy to za sprawą dobrej gry w Górniku Zabrze zapracował sobie na transfer do Bundesligi, a dokładnie klubu 1.FC Koeln. Lewy obrońca nie miał problemów z wywalczeniem sobie miejsca w pierwszym składzie i w premierowym sezonie w jednej z najlepszych lig świata zagrał w 27 meczach (dwa gole oraz trzy asysty). Wyśmienite występy pozwoliły mu także na zyskanie zaufania selekcjonera Adama Nawałki, w reprezentacji którego stał się ważnym graczem.

Niestety Olkowski wyłącznie w debiutanckim sezonie był zawodnikiem pierwszego składu. W każdym kolejnym tracił pozycję, czego najlepszym potwierdzeniem jest fakt, że w obecnej kampanii tylko pięć razy wybiegł na boisko w Bundeslidze. To także spowodowało, że wypadł on z radarów wyżej wspomnianego Nawałki.

27-latek wciąż marzy o wyjeździe na mistrzostwa świata, które w tym roku odbędą się w Rosji. Do tego potrzebna jest regularna gra, a zawodnik zdaje sobie z tego sprawę. Obrońca zamierza odejść z 1.FC Koeln, a dodatkowo uważa, że największe szansę na powrót do formy ma w LOTTO Ekstraklasie.

W mediach społecznościowych jeden z użytkowników Twittera (dobrze poinformowany jeśli chodzi o transfery w LOTTO Ekstraklasie) potwierdził te doniesienia. Olkowski ma być zdeterminowany do powrotu do ojczyzny, a głównym kandydatem do jego pozyskania jest Lech Poznań – obie strony rozpoczęły już negocjacje. Najbardziej możliwym rozwiązaniem jest wypożyczenie do końca sezonu, a następnie możliwość wykupienia.

Poprzedni artykuł#AleTypiara – czyli typuj z Kejsi 296
Następny artykułŁukasz Budziłek nowym bramkarzem Pogoni Szczecin