Paweł Oleksy o krok od Korony Kielce

0
Paweł Oleksy

Korona Kielce wciąż pozostaje aktywna na rynku transferowym. Do tej pory zespół Gino Lettieriego zasilali zawodnicy z lig zagranicznych, ale już niebawem nastąpi odstępstwo od tej reguły. W Kielcach testy medyczne przechodzi Paweł Oleksy, który poprzedni sezon spędził w Ruchu Chorzów.

Oleksy ma 26 lat i występuje na pozycji lewego obrońcy. W LOTTO Ekstraklasie nie będzie nową twarzą, ponieważ w najwyższej klasie rozgrywkowej rozegrał już 91 spotkań. Od wieku juniorskiego związany był z Zagłębiem Lubin, w którym przebywał do początku 2015 roku. W tym czasie wielokrotnie był wypożyczany do zespołów z niższych lig. Ostatnie dwa i pół roku Oleksy spędził w Ruchu Chorzów. Wraz z końcem poprzedniego sezonu jego kontrakt z ,,Niebieskimi” wygasł i od tego czasu pozostawał bez klubu.

Korona Kielce za pośrednictwem Twittera poinformowała, że zaprosiła Oleksego na testy medyczne. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Oleksy w przeciągu kilku najbliższych dni podpisze kontrakt z drużyną z województwa świętokrzyskiego.

Niepewny Kallaste

Obecnie na lewej stronie defensywy w Koronie Kielce występuje Estończyk Ken Kallaste. Jego forma jest jednak daleka od optymalnej. Dołączenie Oleksego do drużyny na pewno zaostrzyłoby rywalizację o miejsce w podstawowym składzie na tej pozycji.

Kallaste rażące błędy popełniał m.in. w ostatnim meczu ligowym z Cracovią. To po jego przewinieniu sędzia odgwizdał rzut karny dla rywali. Na szczęście dla 28-letniego Estończyka lepiej się spisali się jego koledzy, którzy poprowadzili Koronę do zwycięstwa 4:2. Zespół z Kielc w pierwszych trzech kolejkach sezonu 2017/2018 zdobył cztery punkty i zajmuje miejsce w środku tabeli.

Poprzedni artykułAdama Diakhaby wzmocnił kadrę AS Monaco
Następny artykułRobert Pich podpisał nowy kontrakt ze Śląskiem. ,,Jaga” musi obejść się smakiem