Pavel Nedvěd wraca do gry w piłkę

0
Pavel Nedved

Pavel Nedvěd, legendarny zawodnik Juventusu, wraca do gry w piłkę. Czech będzie gościnnie występować w zespole FK Skalná.

Pavel Nedvěd zdecydował się na wznowienie piłkarskiej kariery w wieku 45 lat. Legendarny piłkarz będzie występował w zespole z rodzinnej miejscowości  FK Skalná, w którym stawiał pierwsze piłkarskie kroki. W drużynie gra także jego syn. Po zakończeniu piłkarskiej kariery Nedvěd został działaczem Juventusu, a obecnie jest wiceprezydentem klubu. Teraz po ośmiu latach przerwy Czech wraca do gry w piłkę, ale to oczywiście nie oznacza końca jego pracy w roli działacza. Skalná informuje, że 45-latek ma docelowo wystąpić w kilku meczach, ale nadal nie znamy daty jego pierwszego występu.

W seniorskiej karierze pomocnik najpierw występował dla dwóch zespołów z Pragi – Dukli i Sparty. Dobre występy w tym drugim zespole przyciągnęły uwagę wielu skautów. W 1996 roku Czech przeniósł się do Włoch i przez pierwsze pięć lat na Półwyspie Apenińskim reprezentował barwy Lazio. Później przeniósł się do Juventusu, gdzie w ciągu ośmiu lat zanotował 247 spotkań.

Utalentowany piłkarz w trakcie kariery sięgał po wiele trofeów. Trzykrotnie wygrywał rodzimą ligę, zdobył także trzy mistrzostwa Włoch, Puchar Zdobywców Pucharów czy Superpuchar Europy. Szczyt jego kariery przypadł na 2003 rok, kiedy to otrzymał najbardziej prestiżową nagrodę indywidualną na świecie – Złotą Piłkę.


BONUS 100% DO 1000 PLN

LV Bet - nawet 1.000 złotych bonusu

  1. Zarejestruj konto na LVbet za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Dokonaj depozytu minimum 100 PLN
  3. Odbierz równowartość nawet 1000 PLN
  4. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Poprzedni artykułArkadiusz Milik – To nie jest ten sam uraz, co przed rokiem
Następny artykułLOTTO Ekstraklasa – Korona ponownie lepsza od Wisły