Patryk Tuszyński wrócił do ekstraklasy

0

Patryk Tuszyński po dwóch latach spędzonych w Turcji zdecydował się na powrót do ojczyzny. 27-latek we wtorek podpisał kontrakt z Zagłębiem Lubin.

Głośno o Patryku Tuszyńskim zrobiło się w sezonie 2014/2015. Środkowy napastnik przed rozpoczęciem rozgrywek przeszedł z Lechii Gdańsk do Jagiellonii Białystok i dla tego drugiego klubu był to strzał w dziesiątkę. Napastnik w 37 meczach ekstraklasy zdobył 15 bramek i był jednym z najskuteczniejszych zawodników ligi. Tuszyńskim zainteresowały się zagraniczne kluby i piłkarz zdecydował się na przejście do Turcji. Rizespor za jego transfer zapłacił jeden milion euro.

Polski zawodnik w tureckich rozgrywkach radził sobie całkiem przyzwoicie, bowiem zanotował 50 występów, w których 12 razy trafił do siatki przeciwników. Tuszyński w kwietniu tego roku został odsunięty od drużyny i trenował indywidualnie. Następnie Rizespor rozwiązał z nim kontrakt za porozumieniem stron.

Od kilku tygodni spekulowano na temat powrotu Tuszyńskiego do Polski. Wśród zainteresowanych jego pozyskaniem wymieniano Śląsk Wrocław czy Jagiellonię, ale zawodnik zdecydował wybrać Zagłębie Lubin. W oficjalnym komunikacie nie podano informacji na temat długości trwania kontraktu.

W samych superlatywach na temat środkowego pomocnika wypowiadał się prezes Zagłębia Lubin, Robert Sadowski:

– Patryk to doświadczony napastnik, dobrze znający realia naszej ligi. Liczymy, że szybko wkomponuje się w zespół i podniesie rywalizację w ataku drużyny Piotra Stokowca. Jest zdrowy i gotowy do podjęcia nowych wyzwań w Lubinie.

Poprzedni artykułThierry Henry – Alexandre Lacazette najlepszy będzie na środku
Następny artykułJavi Hernandez nowym zawodnikiem Cracovii