Padł rekord transferowy w Major League Soccer

0

Atlanta United za pośrednictwem swojej oficjalnej strony poinformowała o sprowadzeniu do siebie Ezequiela Barco. Osiemnastolatek stał się najdroższym zawodnikiem w historii Major League Soccer.

Ezequiel Barco to osiemnastoletni Argentyńczyk, który dotychczas występował w macierzystym Club Atlético Independiente. Pomocnik podpisał z amerykańskim klubem kontrakt do końca czerwca 2022 roku. Nieoficjalne informacje mówią o kwocie 12 milionów euro. Właśnie takie pieniądze pozwoliły stać się mu najdrożej sprowadzonym zawodnikiem do MLS w jej historii. Braco zastąpił na tym miejscu Michaela Bradleya, gwiazdę reprezentacji Stanów Zjednoczynych, który w 2014 roku zamienił AS Romę na Toronto FC za 10 milionów euro.

Zatrudnienie piłkarza takiego kalibru, jak Ezequiel Barco, to kolejny milowy krok w historii Atlanty United. Ten transfer pokazuje także nasz kierunek. Chcemy sprowadzać młodych, topowych zawodników do naszej drużyny i MLS. Jesteśmy podekscytowani jego obecnością w naszym zespole – powiedział Darren Eales, prezydent Atlanty United.

Młody zawodnik dołączył do akademii Club Atlético Independiente w wieku 15 lat, a pierwszy profesjonalny kontrakt podpisał w 2016 roku. W barwach dotychczasowego klubu zanotował 57 występów we wszystkich rozgrywkach, podczas których zdobył osiem bramek. Piłkarz występuje także w młodzieżowej reprezentacji Argentyny.

W wyścigu o jego podpis Atlanta wygrała z kilkoma europejskimi klubami, co podkreślał wiceprezydent amerykańskiej ekipy, Carlos Bocanegra:

To wiele mówi jakim klubem staje się Atlanta. Ezequiel zdecydował się podpisać z nami kontrakt, chociaż miał oferty z kilku europejskich klubów. Jest jednym z najlepszych młodych graczy w Ameryce Południowej, który w dodatku był stałym elementem w młodzieżowej reprezentacji Argentyny. Jesteśmy zadowoleni, że zdecydował się kontynuować karierę w naszym zespole.


Zarejestruj konto na LVbet za pośrednictwem Gol.pl!

baner-lvbet-gol-728x90

Poprzedni artykuł#AleTypiara – czyli typuj z Kejsi 308
Następny artykułPremier League – Spacerki Arsenalu i Chelsea, asysta Krychowiaka, hattrick Aguero