Ousmane Dembele zawieszony do odwołania

0
ousmane-dembele

Sytuacja pomiędzy Borussią Dortmund a Ousmane Dembele wydaje się być coraz bardziej napięta. Włodarze niemieckiego klubu poinformowali, że zawieszenie francuskiego zawodnika zostało przedłużone. Powodem jest jego chęć na zmianę barw klubowych.

Jeszcze kilkanaście dni temu Ousmane Dembele udzielił wywiadu, w którym zapewniał, że jest szczęśliwy w Dortmundzie i nie zamierza zmieniać otoczenia. Sytuacja jednak zmieniła się jak w kalejdoskopie. Reprezentant Francji odmówił trenowania wraz z zespołem i chce przez to pokazać, że chce odejść do FC Barcelona. Tymczasem właściciele Borussii Dortmund są nieugięci i stosują wobec niego karę zawieszenia.

Po tym, jak z Barcelony odszedł Neymar, celami transferowymi tego klubu zostali Dembele oraz Philippe Coutinho. Zarówno Borussia Dortmund, jak i Liverpool, nie zamierzają jednak sprzedawać czołowych zawodników.

Brazylijczyk do klubu z Anfield wystosował oficjalną prośbę o wyrażenie zgody na transfer, lecz nie została ona przyjęta. Tymczasem Dembele nie wziął udziału w jednym z treningów podopiecznych Petera Bosza, przez co został zawieszony w prawach piłkarza i nie wziął udziału w sobotnim meczu Pucharu Niemiec, w którym Borussia wygrała z FC Rielasigen-Arlen 4:0.

W niedzielny poranek klub z Zagłębia Ruhry wystosował oficjalne oświadczenie, w którym poinformował, że przedłużono zawieszenie Dembele do odwołania.

Borussia Dortmund hat entschieden, die Suspendierung des Spielers Ousmane Dembélé vom Mannschaftstraining bis auf…

تم نشره بواسطة ‏‎Borussia Dortmund‎‏ في 13 أغسطس، 2017

– Borussia Dortmund podjęła decyzję o utrzymaniu zawieszenia dla Ousmane Dembele do odwołania. Nacisk jest kładziony na przygotowanie się do meczu z Wolfsburgiem. Dembele ma możliwość odbycia indywidualnych treningów.

Wszystko wskazuje, że albo FC Barcelona wyłoży na stół oczekiwane przez BVB 150 milionów euro, albo Dembele wyrazi skruchę i wróci do gry w Borussii.

Poprzedni artykułLigue 1 – bardzo dobry start Olympique Marsylia
Następny artykułPaulinho zostanie piłkarzem Barcelony!