Oto najładniejszy gol ostatniej edycji Ligi Mistrzów

0
najładniejszy gol

Zakończyło się głosowanie na najładniejszego gola ostatniej edycji Ligi Mistrzów. Internauci na oficjalnej stronie Champions League ogromną przewagą głosów wybrali trafienie Cenka Tosuna z Besiktasu Stambuł. Wśród nominowanych znalazły się też gole, które zdobyli Vadis Odjidja-Ofoe z Legii i Robert Lewandowski z Bayernu.

23 listopada 2016 roku Besiktas Stambuł zremisował na własnym boisku z Benfiką Lizbona 3:3. Mecz odbywał się w ramach fazy grupowej, a ozdobą spotkania był niewątpliwie piękny strzał nożycami, którym popisał się Cenk Tosun. W tym momencie było już 0:3 i gol Turka tchnął nowe życie w piłkarzy Besiktasu, którym ostatecznie udało się doprowadzić do remisu. Tak wyglądał najładniejszy gol minionej edycji Ligi Mistrzów:

Strzał ten był bezkonkurencyjny wśród głosujących kibiców. Zdobył aż 41% głosów. Na drugim miejscu z “zaledwie” 19% głosów znalazło się uderzenie Mario Mandżukicia z finału Ligi Mistrzów, a na trzecim miejscu z 13% głosów uplasował się Cristiano Ronaldo. Gole Portugalczyka znalazły się na liście jeszcze dwukrotnie, ale zdobyły tylko 4% i 2% głosów. Strzelał je odpowiednio Sportingowi Lizbona, Atletico Madryt i Bayernowi Monachium.

Polskie akcenty

3% głosów otrzymał i zajął siódme miejsce gol Vadisa Odjidji-Ofoego, który Belg grający w Legii Warszawa zdobył w zremisowanym z Realem Madryt meczu fazy grupowej. 2% głosów zebrał Robert Lewandowski za swój strzał z rzutu wolnego przeciwko Atletico Madryt.

Nominowane gole i ostateczne wyniki możecie zobaczyć na oficjalnej stronie Ligi Mistrzów.

Poprzedni artykuł#AleTypiara – czyli typuj z Kejsi 183
Następny artykułLech szaleje na zakupach! Trzech zawodników podpisze kontrakty